"STARA DAMA" NA SRPSKI POGON Kostić ponovo pogurao Juventus ka pobedi, Đoković imao šta da vidi u Torinu

22:51 | 11-11-2023

Meč je pratio i bodrio našeg Filipa i Novak Đoković, koji u Torinu igra Završni masters od sutra.

Fudbal
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Fudbaleri Juventusa savladali su Kaljari rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Srpski reprezentativac Filip Kostić (31) namestio je oba gola kojima je Juventus došao do tri boda, ukupno 29 posle 12 mečeva, jedan više od drugoplasiranog Intera koji ima meč manje i priliku sutra protiv Frozinonea da opet preuzme prvu poziciju.

Kragujevčanin je najpre u 60. minutu iz slobodnog udarca asistirao Glejsonu Bremeru koji je glavom loptu zakucao u mrežu.

Fudbal Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Drugi gol dogodio se deset minuta kasnije kada je Kostić centrirao iz kornera, gde je Rugani pogodio prečku, ali se lopta odbila i uneo ju je u gol.

Kaljari se ponadao samo pet minuta kasnije da može bar do boda kada je gol posle kornera postigao Alberto Dosena i njime prekinuo seriju od 615 minuta koliko Vojčeh Ščesni nije primio gol.

U igru je u 66. minutu ušao i Dušan Vlahović umesto Mojsa Kina.

Kaljari je posle ovog poraza ostao na 17. mestu sa devet osvojenih bodova.