SRBIN PONOVO BRILJIRAO Samardžić namestio gol Udinezea, Atalanta u 92. izvukla bod

20:51 | 12-11-2023

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas na svom terenu Bolonju sa 2:1, u utakmici 12. kola Serije A.

Fudbal
Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Golove za Fiorentinu postigli su Đakomo Bonaventura postigao u 17. i Nikolasa Gonzales iz penala u 48. Jedini strelac za goste bio je Džošua Zirkze u 33. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa iz Firence trenutno zauzima šesto mesto na tabeli Serije A sa 20 bodova. Bolonja ima dva boda manje na sedmom mestu. Za ekipu Fiorentine je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Fudbal Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Fiorentina će u narednom kolu gostovati Milanu, dok će Bolonja igrati sa Torinom. Fudbaleri Udinezea odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Atalante. Udineze je poveo golom Valasa u 44. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Lazara Samardžića.

Bod Atalanti doneo je Ederson golom u drugom minutu nadoknade vremena. Atalanta je peta na tabeli sa 20 bodova, a u narednom kolu na svom terenu igraće sa Napolijem. Udineze je 16. sa 11 bodova, a u narednom kolu gostovaće Romi. Empoli je ranije danas na gostovanju pobedio Napoli sa 1:0. Kasnije igraju Lacio - Roma i Inter - Frozinone.