GOLEADA NA "STAMFORD BRIDŽU" ZAVRŠENA BEZ POBEDNIKA Čelsi i Siti priredili neverovatan meč

19:43 | 12-11-2023

Fudbaleri Čelsija i Mančester sitija odigrali su nerešeno 4:4 (2:2) u utakmici 12. kola Premijer lige

FK Mančester siti
EPA/DANIEL HAMBURY

"Građani" su poveli u 25. minutu iz penala, a strelac je bio Haland.

PROBLEM ZA SITI Haland pod znakom pitanja za Jang Bojs

U 29. minutu, Čelsi je izjednačio, a strelac je bio Silva koji je bio najviši u skoku.

"Plavci" su preokrenuli rezultat u 37. minutu, a strelac je bio Sterling nakon asistencije Risa Džejmsa.

Do kraja poluvremena, Mančester siti je izjednačio, a strelac je bio Akanđi u nadoknadi prvog poluvremena. koji je ostao zaboravljen i udarcem glavom zatresao mrežu nakon sjajnog centaršuta Bernarda Silve.

U drugom poluvremenu, obe ekipe su nastavile u istom ritmu.

Haland je u 47. minutu vratio prednost "građanima", da bi u 67. minutu izjednačio Džekson. Pre njegovog šuta, Ederson je odbranio udarac Galagera, a Džekson je natrčao na tu loptu.

FK Mančester siti EPA/DANIEL HAMBURY

Ponovo je Mančester siti poveo u 86. minutu nakon gola Rodrija. Posle njegovog udarca sa oko 25 metara, lopta se od Disasija odbila u gol Sančeza.

I kada se činilo da će "građani" odneti pobedu, u 95. minutu je dosuđen penal za Čelsi, a strelac je bio Palmer.

Nakon ovog kola, Mančester siti je na prvom mestu sa 28 osvojenih bodova, dok je Čelsi na 10. mestu sa 16 bodova.