SRBIJA ĆE MORATI DA ČEKA POSLEDNJE KOLO Litvanci nisu pomogli "orlovima", Crna Gora i dalje u igri

22:37 | 16-11-2023

Fudbaleri Crne Gore pobedili su Litvaniju rezultatom 2:0 (1:0) u utakmici 9. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Stefan Mugoša
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Ova pobeda "sokolova" znači da Srbija mora da uzme minimum bod na utakmici protiv Bugarske, pod uslovom da Crna Gora dobije Mađarsku u poslednjem kolu.

Ukoliko Crna Gora izgubi od Mađarske, Srbija će ići na Svetsko prvenstvo.

Crnogorci su poveli već u trećem minutu, kada je Kuč iskoristio sjajnu asistenciju Jovetića i raspalio po lopti sa dvadesetak metara pogodivši gol Litvanije.

Do kraja poluvremena su sačuvali minimalnu prednost.

Pitanje pobednika, rešeno je u 48. minutu, kada je Jovetić iskoristio sjajnu asistenciju Camaja i pogodio iz teške situacije.

Nakon ovog kola, Crna Gora ima 11 osvojenih bodova, dok Litvanija ima šest.

Crna Gora - Litvanija 2:0 (1:0)

Stadion: Podgorica Sudija: Soares Dijas

Strelci: Kuč 3, Jovetić 48

Crna Gora: Mijatović, Radunović, Vujačić, Rubežić, Vešović, Camaj, Kuč, Janković, Osmajić, Krstović, Jovetić

Litvanija: Gertmonas, Širis, Leklatas, Girdvainis, Lasickas, Vorobjovas, Utkus, Sivka, Gineitis, Černih, Paulauskas

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj meča. Crna Gora je pobedila 2:0.

85. minut - Litvanija je i dalje bez šuta na gol.

78. minut - Crna Gora polako privodi meč kraju.

56. minut - Crna Gora sigruno čuva prednost.

48. minut - Gol! Crna Gora ima dva gola prednosti. Jovetić je uspeo da zatrese mrežu iz teške pozicije.

Prvo poluvreme:

Poluvreme u Podgorici. Crna Gora vodi rezultatom 1:0.

37. minut - Ponovo je zapretila Crna Gora. Stevan Jovetić je imao sjajan solo prodor i šutirao je ali je Gertmonas sjajno odbranio.

21. minut - Jovetić je imao sjajnu priliku. Šutirao je sa 13 metara, a Gertmonas je sjajno odbranio.

15. minut - Igra se na sredini terena. Litvanci

3. minut - GOL! Vodi Crna Gora. Kuč je raspalio po lopti sa dvadesetak metara, a lopta je završila iza leđa Gertmonasa.

20:30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici između Crne Gore i Litvanije. Tok meča pratite na alo.rs.