LUKSEMBURG PONIZIO SAVU MILOŠEVIĆA Portugal neubedljiv u pobedi protiv Lihtenštajna

Bosanci su doživeli debakl

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine, nedavno je na mesto selektora postavila Savu Miloševića koji je nastavio sa očajnim partijama.

TRAGEDIJA ZA FUDBALSKI SVET Bivši reprezentativac preminuo od srčanog udara

Ovog puta, "dželat" im je bio Luksemburg koji je dobio Bosnu rezultatom 4:1 (2:0).

Igrao se šesti minut meča kada je Olesen postigao gol za 1:0 za domaću ekipu.

U 28. minutu, sudija Trimanis je nakon provere VAR-a dosudio penal za Luksemburg, a precizan je bio Rodriges.

Igrao se 55. minut, kada je Mujakić postigao autogol i praktično rešio pitanje pobednika.

Bosna je smanjila preko Renata Gojkovića u trećem minutu nadoknade, a u 95. je Rodriges postavio konačan rezultat.

U okviru iste grupe, Portugal je sa 2:0 bio bolji od Lihtenštajna. Golove za pobednički tim postigli su Kristijano Ronaldo u 46. i Kanselo u 57. minutu.

Slovačka je pobedom nad Islandom rezultatom 4:2 obezbedila prolazak na Evropsko prvenstvo.

Gosti su poveli u 17. minutu preko Oskarsona. Izjednačio je Kučka u 30. minutu, a Duda je iz penala u 36. minutu doneo prednost domaćoj ekipi.

Haraslin je rešio pitanje pobednika postigavši golove u 47. i 55. minutu, a gosti su preko Gudjohnsena uspeli da smanje u 74. minutu.

Nakon ovog kola, Portugal je prvi sa 27 bodova, Slovačka je druga sa 19, Luksemburg ima 14, Island ima 10, Bosna devet, a Lihtenštajn je bez bodova.