IMALI SU SVE, A OSTALI BEZ IČEGA Velšani sve uprskali i poklonili Hrvatima šansu da odu na Evropsko prvenstvo

18:01 | 18-11-2023

Fudbalska repezentacija Velsa odigrala je 1:1 protiv Jermenije u Jerevanu u meču sedmog kola grupe D kvalifikacija za EURO 2024 i tako širom otvorila vrata Hrvatskoj za direktan plasman na kontinentalnu smotru koja se sledećeg leta održava u Nemačkoj.

Vels
AP Photo/Hakob Berberyan

Domaćin je poveo već u petom minutu golom Lukasa Zelarajana, a Vels je do izjednačenja stigao autogolom Naira Tinkizjana u 45+2. minutu. Do kraja je bilo šansi na obe strane, ali je ostalo 1:1.

Jermenija je remijem izgubila i teoretske šanse za odlazak na EURO, dok je Vels gubitkom dva boda u Jerevanu širom otvorio vrata Hrvatskoj za osvajanje drugog mesta koje vodi na EP. Iz grupe D Turska se već plasirala na EURO, a za drugo mesto koje takođe vodi direktno na EP konkurišu Vels i Hrvatska.

Vels AP Photo/Hakob Berberyan

Vels iz sedam odigranih mečeva ima 11 bodova, a u poslednjem kolu dočekuje Tursku.

Hrvatska ima 10 bodova iz šest utakmica, od 18 časova gostuje Letoniji, a u poslednjem kolu u Zagrebu dočekuje Jermeniju. Ukoliko pobedi oba meča obezbediće vizu za EURO bez obzira šta uradi Vels u poslednjem kolu.