NESLAVAN DEBI DRULOVIĆA Engleska opet deklasirala Srbiju

19:06 | 18-11-2023

Mlada reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz od Engleske u kvalifikacijama za odlazak na prvenstvo Evrope 2025. godine.

Fudbal
FSS

"Orlići" su na stadionu TSC u Bačkoj Topoli poraženi sa 3:0 (2:0).

Imali su šansu da se revanširaju Englezima za ubedljiv poraz u Notingemu pre dva meseca kada su Englezi slavili sa (9:1), ali su ponovo ubedljivo izgubili i to na debiju Ljubinka Drulovića.

Golovima fudbalera Mančester Sitija Džejmsa Makatija Engleska je na poluvreme otišla sa prednošću 2:0.

Vezista koji ove sezone igra za Šefild Junajted kao pozajmljen igrač "građana" uspeo je da savlada Veljka Ilića u 5. i 19. minutu.

Pobedu Engleske overio je vezista Liverpula Harvi Eliot golom u 55. minutu.

Srbija je novim porazom od Engleske šanse da se domogne makar baraža dovela u domen teorije. Ukrajina je prva u grupi F sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, Engleska je druga sa devet, a Srbija ima šest. Azerbejdžan, Luskemburg i Severna Irska imaju po tri boda. U narednom kolu, u utorak, Srbija će u Staroj Pazovi ugostiti Luksemburg.

Plasman na EURO koje će se 2025. godine igrati u Slovačkoj obezbediće devet prvoplasiranih iz svake grupe i tri najbolje drugoplasirane selekcije, dok će šest slabijih drugoplasiranih u baraž.