HRVATSKA NA KORAK OD EVROPSKOG PRVENSTVA Savladana Letonija i iskorišćen kiks Velsa

20:13 | 18-11-2023

Fudbalska reprezentacija Hrvatske slavila je na gostovanju selekciji Letonije rezultatom 2:0, u meču pretposlednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Fudbal

Prvi gol smo videli posle samo sedam minuta kada je Lovro Majer loptu poslao u donji levi ugao gola Letonije.

Majer je u sedmom pogodio, a devet minuta kasnije je asistirao Andreju Kramariću za drugi pogodak Hrvatske na utakmici, što je bio i poslednji pogodak na meču.

Hrvatska je sada druga na tabeli grupe D sa 13 bodova, te joj nedostaje pobeda u poslednjem kolu na domaćem trenu protiv Jermenije.

Nakon kiksa Velsa, koji je protiv Jermenije remizirao (1:1) i praktično poklonio Hrvatima plasman na veliko takmičenje, Hrvatska će imati priliku da pred svojom publikom overi plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.