ZVEZDIN EVROPSKI SAT OTKUCAO U ŠVAJCARSKOJ Šampion Srbije skupo platio promašaje, Jang Bojs kažnjavao i umesto crveno-belih overio evropsko proleće

22:53 | 28-11-2023

Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 2:0 (2:0) u utakmici 5. kola grupe G Lige šampiona.

FK Jang Bojs FK Crvena zvezda
EPA/ANTHONY ANEX

Već u 3. minutu Crvena zvezda je propustila veliku priliku preko Endijaja. Posle lošeg ispucavanja Raćopija, lopta je došla do Ivanića koji je prosledio loptu do Endijaja. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Jang Bojsa koji je izašao kao pobednik.

Samo dva minuta kasnije, Hvang je centrirao sa levog boka, a Endijaj je iz neposredne blizine pokušao udarcem glavom, a lopta je otišla preko gola.

Kazna za promašaje stigla je u osmom minutu. Posle kornera na levoj strani, loše je intervenisala odbrana Zvezde. Lopta je došla do Benita koji je ostao sam na drugoj stativi. Šutirao je, a lopta je na putu ka mreži pogodila Kostu Nedeljkovića i završila u golu Glazera.

Veliku priliku su crveno-beli propustili u 24. minutu. Ivanić je prosledio pas do Bukarija koji je vukao loptu sa skoro polovine trena. Izašao je jedan na jedan sa Raćopijem, ali je dao predug for.

U 29. minutu, švajcarski tim je duplirao prednost. Blum je šutirao sa nekih 13 metara sa desne strane, a lopta je prošla kroz čitavu odbranu crveno-belih završivši u mreži Glazera.

Jang Bojs je na poluvremenu imao prednost od 2:0.

FK Jang Bojs FK Crvena zvezda EPA/ANTHONY ANEX

Barak Bahar je na početku drugog poluvrena napravio izmenu. Umesto Endijaja, na teren je ušao Jovan Mijatović.

Igrala je Zvezda ofanzivnije, a u 57. minutu su propustili veliku priliku. Hvang je šutirao iskosa sa leve strane u bliži ugao, a lopta je pogodila stativu.

Bahar je iz igre izveo Ivanića i Stamenića, a uveo je Krasoa i Lučića.

U 61. minutu, Mijatović je propustio veliku priliku. Bukari je poslao povratnu loptu do Mijatovića koji je šutirao iz neposredne blizine Raćopija, a lopta je otišla pored desne stative.

Imala je Zvezda terensku incijativu, a do kraja je Mijatović propustio priliku u 75. minutu i Hvang u 83.

Do kraja je ostalo 2:0.

Crvena zvezda se ovim porazom oprostila od učešća u Evropi i ostaće na četvrtom mestu sa jednim bodom. Jang Bojs je treći sa 4 osvojena boda.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Mančester siti, dok će Jang Bojs gostovati Lajpcigu.

Jang Bojs - Crvena zvezda 2:0 (2:0)

Stadion: Vakndorf   Sudija: Dani Makeli

Strelci: Nedeljković 8 (a.g.), Blum 29

Jang Bojs: Raćopi - Blum, Kamara, Benito, Garsija - Nijase, Males (od 46. Koli), Monteiro (od 74. Čaiva), Ugrinić - Elija, Ensame (od 74. Ganvula)

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Dragović, Điga, Rodić - Stamenić (od 59. Lučić), Mijailović (od 84. Katai)- Bukari, Hvang (od 90. Kanga), Ivanić (od 59. Kraso) - Endijaj (od 46. Mijatović)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Jang Bojs je pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 2:0 (2:0) u utakmici 5. kola grupe G Lige šampiona.

90. minut - Makeli je utakmicu produžio za tri minuta.

90. minut - Iz igre je izašao Hvang, a ušao je Kanga.

84. minut - Umesto Mijailovića, ušao je Katai.

83. minut - Hvang je šutirao sa 25 metara, ali je Raćopi intervenisao i poslao loptu u korner.

77. minut - Snažno je šutirao Garsija sa ivice šesnaesterca, ali je Glazer odbranio.

75. minut - Centrirao je Rodić sa leve strane, a Mijatović nije uspeo da udarcem glavom pogodi mrežu iz neposredne blizine.

74. minut - Izašašli su Ensane i Monteiro, a ušli su Ganvula i Čaiva.

64. minut - Šutirao je Elija iskosa sa desne strane, siguran Glazer.

63. minut - Sjajno je šutirao Kraso, ali je Raćopi intervenisao.

61. minut - Bukari je ubacio loptu u srce šesnaesterca do Mijatovića, koji je šutirao, a lopta je završila pored desne stative.

59. minut - Iz igre je izašao Ivanić, a ušao je Kraso. Izašao je i Stamenić, a u igru je ušao Lučić.

57. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu. Hvang je šutirao iskosa sa leve strane, lopta je prošla kroz noge Blumu, a pogodila je stativu. Neće lopta u mrežu.

46. minut - Koli je šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Jang Bojsa.

46. minut - Mijatović je u ekipi Crvene zvezde zamenio Endijaja, a u ekipi Jang Bojsa, u igru je ušao Koli umesto Malesa.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Jang Bojs vodi rezultatom 2:0.

45. minut - Makeli je poluvreme produžio za dva minuta.

45. minut - Pokušao je Ivanić sa oko 25 metara, a lopta se odbila u korner.

38. minut - Četvrti korner za Jang Bojs.

37. minut - Ugrinić je pokušao iz daljine, ali je lopta otišla preko gola.

29. minut - GOOOOL! Jang Bojs je duplirao prednost.  Blum je šutirao sa nekih 13 metara, sa desne strane. Lopta je prošla kroz celu odbranu crveno-belih završivši u mreži Glazera.

24. minut - Velika prilika za Bukarija. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Raćopijem, ali je dao predug for.

21. minut - Protrčao je Elija po desnoj strani, centrirao je ali je Ensame tu loptu glavom poslao preko gola.

18. minut - Jang Bojs ima incijativu.

8. minut - GOOOL! Jang Bojs vodi. Posle kornera, odbrana Zvezde je loše intervenisala, Benito je ostao sam na drugoj stativi, šutirao je, a lopta se od Nedeljkovića odbila u mrežu Zvezde.

6. minut - Bukari je pokušao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola. Presing fudbalera Crvene zvezde.

5. minut - Hvang je centrirao sa leve strane, odlično ubacio loptu, a Endijaj je neometan šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola.

3. minut - Veliki promašaj Endijaja. Posle lošeg ispucavanja Raćopija, do lopte je došao Ivanić koji je spustio loptu do Endiaja, a on je šutirao sa nekih 12 metara pravo u golmana Jang Bojsa.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

19:25 - Ukoliko crveno-beli dobiju, plasiraće se u šesnaestinu finala Lige Evrope, dok će isto uraditi Jang Bojs u slučaju trijumfa. Ukoliko bude nerešeno, odluka će pasti u poslednjem kolu,

FK Crvena zvezda Alo

19:10 - Glavni sudija meča biće Dani Makeli.

19:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Jang Bojsa i Crvene zvezde. Dešavanja iz Švajcarske pratite na portalu alo.rs.