SRBIN PROTAGONISTA NEVEROVATNOG REKORDA U LIGI ŠAMPIONA Teško da će ovo iko ponoviti

10:15 | 30-11-2023

Veteran "nerazura" Marko Arnautović oborio je rekord koji teško da će ikada neko ponovo oboriti

Marko Arnautović
EPA-EFE/TIAGO PETINGA

Inter je gubio 3:0 od Benfike, kada je na teren kročio Marko Arnautović i pokrenuo preokret u 51. minutu.

Dao je prvi gol i tako oborio rekord elitnog takmičenja i to zato što je prethodni pogodak u Ligi šampiona postigao pre 4.740 dana. To se desilo 2010. godine kada je igrao za Verder, a tada je pogodak postigao upravo u meču sa Interom. Sada je 13 godina opet bi strelac i to upravo u dresu tog tima i to je najveći razmak između dva gola jednog fudbalera u Ligi šampiona.

Iskusni 34-godišnji Srbin rođen u Austriji je seniorski debi imao za Tvente 2007. godine, da bi prvi put u Interu bio na pozajmici iz tog holandskog kluba u sezoni 2009/10.

Do kraja utakmice je prvo Fratesi smanjio na 3:2, da bi Aleksis Sančes postavio konačnih 3:3 sa penala u 72. minutu.