SRPSKI TIM POKLEKAO U FINIŠU TSC igrao odično, zaslužio makar bod, ali je Souček u 89. minutu "spakovao" tri boda za London

20:37 | 30-11-2023

Fudbaleri TSC-a dočekuju u Bačkoj Topoli ekipu Vest Hema u 5. kolu grupne faze Lige Evrope.

Fudbal
Marko Metlaš/ Alo

TSC je i pored poraza zadržao šansu da nastavi takmičenje u evropskim kupovima. Ekipa iz Bačke Topole će u poslednjem kolu morati u gostima da pobedi Olimpijakos ako želi da na proleće igra u nokaut fazi Lige konferencija.

Fudbaleri TSC-a su u prvom poluvremenu imali nekoliko šansi, ali Uroš Milovanović, Ifet Đakovac i Aleksandar Ćirković nisu uspeli da savladaju Lukaša Fabijanskog.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena, a meč je rešen u samom finišu. Pobedu gostima doneo je Tomaš Souček, koji je u 89. minutu zatresao mrežu domaćeg tima.

U drugom meču petog kola grupe A, fudbaleri Frajburga savladali su večeras na svom terenu Olimpijakos rezultatom 5:0. Tri gola za nemački klub postigao je Mihael Gregorič, koji se upisao u strelce u trećem, osmom i 36. minutu. Po jednom pogodak su dali Kilijan Sildilija u 42. i Ricu Doan u 77. minutu.

TSC - VEST HEM 0:1 (0:0)

Stadion: TSC arena, Sudija: Alard Lindhaut (Holandija)

Souček u 89. minutu za Vest Hem

TSC: Ilić - Petrović, Stojić, Čalušić, Antonić - Ćirković, Kuveljić, Radin, Cvetković - Đakovac, Milovanović.

VEST HEM: Fabijanski - Kresvel, Aguerd, Mavropanos, Džonson - Paketa, Souček, Vord-Praus - Benrama, Fornals, Mubama.

KRAJ!

90. minut - Još četiri minuta nadoknade!

89. minut - GOOOL! Šteta! Souček! Korne je centrirao, a vezista Vest Hema bio na pravom mestu i promenio rezultat!

87. minut - Emerson dobija žuti karton zbog pregrubog faula.

80. minut - Centaršut Vord-Prausa, ali je bio kratak Ings.

70. minut - Bolji je TSC, nije pao srpski tim već nastavlja da napada, ali nikako da savladaju Fabijanskog.

63. minut - Ćalušić dobija žuti karton nakon opasnog starta.

61. minut - Velika prilika za TSC! Šansu je imao Milovanović, ali ponovo brani Fabijanski!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Oštar start Petrovića i prvi žuti karton na meču. Biće još dva minuta nadoknade.

41. minut - Paketa je probao iz velike udaljenosti, ali njegov udarac ide preko gola.

30. minut - Velika šansa za Ćirkovića! Pronašao je prostor igrač TSC-a, ali je Fabijanski ponovo odbranio.

22. minut - Sada je probao i Kuveljić, ali udarac ide preko gola. TSC za sada deluje prilično dobro i ostavlja bolji utisak.

7. minut - Dobra prilika za TSC! Cvetković je probio po desnom boku i pronašao Milovanovića koji je solidno šutirao, ali je Fabijanski bio oprezan.