FIORENTINA BOLJA OD SALERNITANE Remi Udinezea i Verone u Seriji A

18:35 | 03-12-2023

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas u Firenci ekipu Salernitane rezultatom 3:0 u utakmici 14. kola Serije A

FK Fiorentina
EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Golove za klub iz Firence postigli su Lukas Beltran iz šestom iz penala, Rikardo Sotil u 18. i Đakomo Bonaventura u 56. minutu. Ceo meč za Fiorentinu odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

Fiorentina je trenutno peta na tabeli Serije A sa 23 boda, a u narednom kolu gostovaće Romi.

Salernitana je poslednja na tabeli sa osam bodova, a u narednom kolu na svom terenu igraće sa Bolonjom.

Fudbaleri Udinezea i Verone odigrali su u Udinama bez pobednika, 3:3. Dva gola za Udineze postigao je Lorenco Luka u 30. i 72. minutu, a jednom se u strelce upisao Kristijan Kabasele u 16. minutu. Strelci za goste bili su Milan Đurić iz penala u 37, Siril Ngongea u 61. i Tomas Anri u sedmom minutu nadoknade vremena.Srpski fudbaler Lazar Samardžić odigrao je ceo meč za Udineze, a asistirao je kod gola Kabaselea.

Srpski reprezentativac Darko Lazović bio je u startnoj postavi Verone, a zamenjen je u 84. minutu.

Udineze je 16. na tabeli sa 12 bodova, a u narednom kolu gostovaće Interu. Verona je 18. na tabeli sa 10 bodova, a u narednom kolu Serije A igraće na svom terenu sa ekipom Lacija.

Ranije danas Leće i Bolonja odigrali su nerešeno 1:1.