OPORAVILI SE POSLE DEBAKLA Tadić dirigovao, Fenerbahče ubedljivo slavio

20:42 | 04-12-2023

Kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić učinio je da navijači zaborave istorijski poraz od Nordsjelanda rezultatom 6:1.

Dušan Tadić
EPA

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su na svom terenu ekipu Sivaspora rezultatom 4:1 u 14. kolu turske Super lige.

Ponovo je heroj Fenerbahčea bio naš Dušan Tadić, koji je upisao nove dve asistencije.

Tadić je već u 17. minutu asistirao za prvi gol svoje ekipe, izvukao se na levi bok, a onda uputio sjajan pas na peterac, gde je Šimanski samo skrenuo loptu u mrežu za 1:0.

U 42. minutu pogodio je Kahveči za 2:0, ali je Sivaspor uspeo da se vrati na kratko, pošto je Manaj smanjio u 50. minutu.

U 68. minutu Edin Džeko je centrirao sa levog boka, Okumus je nesrećno sproveo loptu u svoju mrežu za 3:1.

Najlepšu akciju u 75. minutu izveli su Tadić i Džeko, Srbin je asistirao ponovo u svom stilu, preko odbrane rivala, a tamo je na pravom mestu bio reprezentativac BiH koji je volej udarcem postavio konačnih 4:1.