Srpski Torino deklasirao Atalantu

23:43 | 04-12-2023

Fudbaleri Torina pobedili su na svom terenu Atalantu rezultatom 3:0, u utakmici 14. kola Serije A.

Torino
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Torino je poveo golom koji je Duvan Zapata postigao u 22. minutu, a prednost je udvostručio Antonio Sanabrija u 56. minutu iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je Zapata, svojim drugim golom na utakmici, u petom minutu nadoknade vremena.

Torino je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i sada zauzima 10. mesto sa 19 bodova.

Atalanta je u poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle šestog poraza ima 20 bodova na osmom mestu na tabeli.

Srpski reprezentativci, Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić, odigrali su celu utakmicu za Torino.

U sledećem kolu Torino će igrati na gostujućem terenu protiv Frozinonea, a Atalanta će dočekati Milan.