ZVEZDA NEMILOSRDNA NA "MARAKANI" Crveno-beli već u prvom poluvremenu razbili niški Radnički i "petardom" najavili četvrtfinale Kupa Srbije

19:53 | 06-12-2023

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad Radničkim iz Niša sa 5:0

FK Crvena zvezda
Marko Metlaš/Alo

Ubedljivo je Zvezda nastavila svoj puta ka odbrani trofeja u Kupu Srbije - Nišlije nisu znale šta ih je snašlo na "Marakani". Iako uslovi za igru nisu bili idealni, niska temperatura i sneg koji je neprestano padao, to nije omelo izabranike Baraka Bahara da upale sve motore i protivniku pokažu ko je gazda na terenu.

Zvezdino dete, Nikola Knežević načeo je goste u 12. minutu - našao je prostor, predriblao Liama i zatresao mrežu Stevanovića. Pet minuta kasnije u strelce se upisao i Aleksandar Katai, a u 19. minutu i Endiaj. Već tada je bilo jasno koji tim će u narednu rundu nacionalnog takmičenja, ali crveno-beli se tu nisu zaustavili.

Lopta je u mreži Radničkog završila i u 26. minutu kada je bio precizan Vladimir Lučić na asistenciju Krasoa koji se u 38. minutu i sam upisuje u strelce - sa bele tačke.

U drugom delu igre nije bilo golova, ali su zato gosti bili nešto žustriji i više pretili, pa je odbrana Zvezde imala posla.

Crvena zvezda - Radnički Niš (5:0)

Stadion: "Rajko Mitić"

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Spajić, Dragović, Nikolić – Stamenić, Knežević – Katai, Kraso, Lučić – Endiaj

Radnički Niš: Stevanović – Jamkam, Traore, Liam, Ivelja, Frei, Stojanović, Vojnović, Cvetković, Marjanović, Stajić

Drugo poluvreme:

85. minut - Crveno-beli rutinski odrađuju posao, uskoro će kraj

72. minut - Pejović testirao Glazera. Šutirao je sa 20 metara jako dobro, ali je Zvezdin golman vrhovima prstiju izbacio loptu u korner

66. minut - Opao je tempo na utakmici...

54. minut - Glazer sačuvao gol Zvezde. Cvetković se lako oslobodio Degeneka, ispred sebe imao samo Izraelca, koji je refleksno reagovao nogom. Najbolja šansa Radničkog na meču

48. minut - Ndijaj promašio veliku šansu. Izašao je ispred golmana Stevanovića i pogodio ga u glavu u pokušaju loba. Tom prilikom se i povredio, ali nastaviće meč

Prvo poluvreme:

41. minut - Crveni karton za pomoćnog trenera Radničkog. Predrag Ranđelović je u kratkom vremenskom roku dva puta opomenut zbog prigovora, pa je morao da ode u svlačionicu

38. minut - Gool! Kraso iz penala donosi Zvezdi i peti gol na ovoj utakmici! (5:0)

25. minut - Strašan gol Lučića! Nišlije ne znaju šta ih je snašlo! (4:0)

20. minut - Minut je prošao, a već novi gol za crveno-bele! Endiaje se upisuje u listu strelaca! (3:0)

19. minut - Goool! Katai je pogodio! (2:0)

11. minut - Goool! Crvena zvezda vodi! Knežević je strelac! (1:0)

1. minut - Počelo je utakmica!

17.24 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču osmine finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Radničkog iz Niša. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa "Marakane".