PARTIZAN SPREČIO IZNENAĐENJE U HUMSKOJ Crno-beli precizniji sa penala, Grafičar bio na korak od četvrtfinala Kupa Srbije

18:08 | 07-12-2023

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su nakon boljeg izvođenja penala bili bolji od Grafičara.

FK Partizan
Alo/Marko Metlaš

U regularnom delu utakmice bilo je 1:1. Strelac gola za Grafičar bio je Ajdar u 64. minutu, dok je Jovanović u 79. minutu doneo izjednačenje.

Crno-beli su ofanzivno ušli u ovu utakmicu. Igor Duljaj je promešao karte, pa je utakmicu počeo neočekivan sastav.

Priliku za Partizan propustio je Baždar u 10. minutu. Šutirao je sa 15-ak metara, a Guteša je tu loptu izbacio u korner.

Samo četiri minuta kasnije, Ajdar je propustio lepu priliku za Grafičar. Bio je sam na drugoj stativi, ali je šutirao glavom preko gola.

Isti igrač je u 30. minutu šutirao glavom sa desetak metara, ali se istakao Jovanović.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

FK Partizan Alo/Marko Metlaš

Već na početku drugog poluvremena, Duljaj je napravio tri izmene. Na teren su ušlu Stojković, Zahid i Saldanja umesto Filipvoića, Trifunovića i Baždara.

Gosti su u vođstvo došli u 64. minutu. Ajdar je napravio sjajnu poziciju za udarac, šutirao je sa dvadesetak metara i pogodio.

Samo dva minuta kasnije, Babakar je neoprezno startovao nad Saničaninom i dobio drugi žuti karton, pa su gosti morali da igraju sa igračem manje do kraja utakmice.

Duljaj je u 76. minutu umesto Šćekića ubacio Jovanovića koji je samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje. Iskoristio je sjajnu asistenciju Stojkovića po zemlji i pravovremeno reagovao u petercu gostiju.

Do kraja je ostalo 1:1 i otišlo se u penale.

Tu su crno-beli slavili golovima Natha, Belića, Kalulua, Zahida i Saldanje.

Partizan - Grafičar 1:1 (0:0)

Stadion: Stadion Partizana   Sudija: Andrija Stojanović

Strelci:  Jovanović 79 - Ajdar 64

Partizan: Jovanović - Filipović (od 46. Stojković), Saničanin, Medina, Šehović - Šćekić (od 76. Jovanović), Belić - Menig (od 65. Kalulu), Natho, Trifunović (od 46. Zahid) - Baždar (od 46. Saldanja)

Grafičar: Guteša, Matić, Babakar, Vasiljević, Ćurić (od 87. Đukić), Stojanović (od 87. Fratrović), Jovanović, Ogbu, Radojević, Ajdar (od 77. Vukičević), Mladenović (od 69. Petrović)

TOK MEČA:

Kraj. Partizan je u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Ostalo je 1:1 pa će se pristupiti izvođenju penala.

90. minut - Stojanović je utakmicu produžio četiri minuta.

87. minut - Umesto Stojanovića i Ćurića ušli su Fratrović i Đukić.

79. minut - GOOOL! Partizan je izjednačio. Jovanović je iskoristio sjajnu asistenciju Stojkovića po zemlji i odlično se snašao u petercu gostiju postigavši gol.

77. minut - Izmena u ekipi Grafičara. Izašao je strelac gola Ajdar, a ušao je Vukičević.

76. minut - Izmena u ekipi Partizana. Izašao je Šćekić, a ušao je Jovanović.

73. minut - Pokušao je Natho iz neposredne blizine gola Grafičara, ali je Guteša lako intervenisao.

69. minut - Izmena u ekipi Grafičara. Iz igre je izašao Mladenović, a ušao je Petrović.

66. minut - Babakar je neoprezno startovao nad Saničaninom i dobio drugi žuti karton. Grafičar će igrati sa igračem manje.

65. minut - Umesto Meniga na terenu je Kalulu.

64. minut - GOOOL! Grafičar vodi! Ajdar je naprvio poziciju za udarac, šutirao je sa oko 20 metara i pogodio.

51. minut - Pokušao je Saldanja sa distance, a Guteša je uspešno intevenisao.

46. minut -  Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

46. minut - Umesto Filipovića, Trifunovića i Baždara ušli su Stojković, Zahid i Saldanja.

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Bez golova u Humskoj.

38. minut - Nova šansa za Grafičar. Šutirao je Ajdar sa dvadesetak metara, ali je Jovanović intervenisao.

33. minut - Babakar je bio u velikoj prilici. Primio je pas, a Jovanović mu je ušao u šut uspevši da pravovremeno interveniše.

30. minut - Ponovo se istakao Guteša. Baždar je šutirao sa desetak metara, ali je golman Grafičara sjajno intervenisao.

25. minut - Babakar je dobio žuti karton.

23. minut - Veliku šansu je propustio Babakar. Šutirao je glavom iz neposredne blizine Jovanovića koji je loptu izbacio u korner.

18. minut - Šutirao je Baždar iz prve, a Guteša je odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

14. minut - Velika prilika za Grafičar. Ajdar je bio sam na drugoj stativi, ali je šutirao glavom preko gola.

10. minut - Pokušao je Baždar sa 15 metara iskosa sa desne strane, ali je Guteša loptu izbacio u korner.

4. minut - Šutirao je Natho ali je lopta otišla daleko preko gola.

2. minut - Prvi korner za Partizan.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Grafičara.

15:15 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Partizana i Grafičara. Dešavanja sa meča pratite na portalu alo.rs.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.