DUŠAN TADIĆ REŠIO TURSKI DERBI Kapiten Srbije golom okončao prokletsvo svog kluba protiv Bešiktaša

19:41 | 09-12-2023

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Bešiktaš 3:1 a Dušan Tadić pokrenuo je preokret svog tima i poveo ga ka pobedi protiv velikog rivala

Dušan Tadić
EPA

Fener je ovako zadržao prvo mesto u turskom šampionatu i upisao 40. bod. Bešiktaš je treći sa 26. bodova.

Bio je ovo sedmi Tadićev gol u prvenstvu Turske, odnosno 11. ove sezone u svim takmičenjima. Tadić ima i sedam asistencija.

Danas je pored gola koji je pokrenuo preokret sa penala u 63. minutu upisao i asistenciju Edinu Džeki za prvo vođstvo svog tima u 16. minutu. Nakon toga Bešiktaš je izjednačio iz penala u 24. minutu golom Okslejda Čemberlena. Zatim je kapiten reprerzentacije Srbije bio precizan sa bele tačke, a finalni rezultat postavio Šimanski u šestom minutu nadoknade.

Ovo je prva pobeda Fenerbahčea nad Bešiktašem od 20214. godine.