DERBI U BUNDESLIGI BEZ POBEDNIKA Remi Štutgarta i Leverkuzena

19:20 | 10-12-2023

Fudbaleri Štutgarta i Bajera iz Leverkuzena odigrali su danas bez pobednika, 1:1 u derbi utakmici 14. kola Bundeslige.

fk stutgart - fk leverkuzen
EPA-EFE/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION:

Fudbaleri Štutgarta poveli su u 40. minutu golom Krisa Furiha. Leverkuzen je izjednačio pogotkom Florijana Virca u 47. minutu.

Ovo je bio drugi uzastopni remi ekipe iz Leverkuzena u Bundesligi. Bajer trenutno drži prvo mesto na tabeli sa 36 bodova, a klub iz Leverkuzena i dalje nema nijedan poraz ove sezone u nemačkom šampionatu.

Leverkuzen će u narednom kolu na svom terenu dočekati Ajntraht iz Frankfurta. Aktuelni šampion Bajern iz Minhena je drugi na tabeli sa 32 boda, ali i utakmicom manje.

Fudbaleri Štutgarta su treći na tabeli Bundeslige sa 31. bodom, a u narednom kolu gostovaće Bajernu.