ŠOK NA ČAIRU Radnički preokretom do pobede protiv Partizana, crno-beli ispustili prednost na tabeli

17:55 | 11-12-2023

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su na "Čairu" Partizan rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici 18. kola Superlige Srbije.

FK Partizan
FK Partizan

Utakmica je igrana na veoma lošem terenu, pa nije ni čudo što smo gledali slabu fudbalsku predstavu u prvom delu igre.

Prva prilika viđena je u 16. minutu. Posle ubacivanja domaćih iz kornera, Jovanović je prvi stigao do lopte. Međutim, ispustio ju je, a do lopte je došao Bakić koji je šutirao makazicama, ali je lopta otišla preko gola.

Šansu vrednu pomena u prvom poluvremenu beležimo u 45. minutu, kada je Natho pokušao levom nogom šutiravši sa 20-ak metara, ali je Rosić sjajno intervenisao.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nije bilo izmena u drugom poluvremenu, a Radnički je ponovo imao prvu veliku priliku. Imali su domaći višak u napadu, Mesarović je sjajno proigrao Jamkama, ali njegov šut odlazi preko gola.

Samo minut kasnije, Partizan je poveo. Belić je sjajno "bocnuo" loptu pronašavši Saldanju u petercu Radničkog, a Brazilcu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, Petrov je centrirao, a lopta je na putu ka mreži zakačila jednog fudbalera Partizana i išla je pravo u gol. Međutim, Jovanović se sjajno snašao i odbranio taj udarac.

FK Partizan FK Partizan

U 65. minutu Saničanin je laktom zakačio Belakovića, a sudija Ivković je posle VAR provere dosudio penal. Precizan je bio Petrov.

Igrao se 72. minut kada je Mesarović pokušao iskosa sa leve strane, ali je Jovanović loptu izbacio u korner. Upravo posle tog kornera, Radnički je poveo, kada je Ilić loše intervenisao i prevario svog čuvara mreže.

Igor Duljaj je sve karte bacio na napad. U igru su umesto Kalulua i Belića ušli Menig i Jovanović.

U 89. minutu, Menig je sjajno pronašao Zahida koji je iz izgledne pozicije šutirao, ali je Petrović pravovremeno intervenisao i izbacio loptu u korner.

Do kraja je rezultat ostao isti, a Radnički je zabeležio veoma važan trijumf u borbi za opstanak.

Nakon ovog kola, Partizan ima 43 boda, koliko ima i Crvena zvezda, dok niški Radnički ima 16 bodova i nalazi se na 15. mestu.

U narednom kolu, Partizan dočekuje Radnički iz Kragujevca, dok Radnički dočekuje Vojvodinu.

Radnički Niš - Partizan 2:1 (0:0)

Stadion: Čair   Sudija: Marko Ivković

Strelci: Petrov 67 (p), 73 Ilić (a.g.) - Saldanja 53

Radnički Niš: Rosić - Jamkam, Vojnović, Bakić, Petrović – Pejović, Ilić – Jovanović (od 90+1. Frej), Mesarović (od 77. Stajić), Belaković (od 77. Cvetković) – Petrov (od 85. Ivelja)

Partizan: Stojković, Ilić, Saničanin, Antić - Kanute (od 63. Šćekić), Belić (od 77. Jovanović) - Kalulu (od 77. Menig), Natho (od 70. Nikolić), Zahid - Saldanja

TOK MEČA:

Kraj utakmice. Radnički je pobedio Partizan rezultatom 2:1 (0:0).

Drugo poluvreme:

90+1. - Iz igre je izašao Jovanović, a ušao je Frej.

90. minut - Ivković je utakmicu produžio za četiri minuta.

89. minut - Velika šansa za Partizan. Menig je pronašao Zahida koji je šutirao sa 12 metara, ali je Petrović intervenisao u poslednjem trenutku i izbacio loptu u korner.

85. minut - Umesto Petrova u ekipi Radničkog, ušao je Ivelja.

77. minut - U ekipi Radničkog, izašli su Mesarović i Belaković   a ušli su Stajić i Cvetković.

U ekipi Partizana, izašli su Kalulu i Belić, a ušli su Menig i Jovanović.

73. minut - GOOOL! Radnički je poveo. Autogol Ilića. Loše je odreagovao posle centaršuta iz kornera.

72. minut - Pokušao je Mesarović iskosa sa leve strane, ali je sjajno intervenisao Jovanović.

70. minut - Umesto Natha, ušao je Nikolić.

70. minut - Žuti karton je dobio Petrov zbog simuliranja.

67. minut - GOOOL! Radnički je izjednačio. Strelac iz penala je Petrov.

64. minut - Penal za Radnički. Saničanin je laktom zakačio Belakovića, a sudija je pokazao na belu tačku. Konsultovao se sa VAR-om koji je potvrdio najstrožu kaznu.

Saničanin je dobio i žuti karton.

63. minut - Iz igre je izašao Kanute, a ušao je Šćekić.

57. minut - Petrov je centrirao, ali je lopta zakačila jednog od fudbalera crno-belih i išla je pravo u gol. Međutim, Jovanović je opet sjajno reagovao.

56. minut - Kalulu je centrirao, Zahid je pokušao glavom, ali je Rosić sjajno intervenisao.

53. minut - GOOOL! Saldanja. Belić je poslao sjajnu loptu do Saldanje. Brazilac je došao do nje, šutirao iz peterca i postigao gol.

52. minut - Imali su višak u napadu fudbaleri Radničkog, Mesarović je poslao sjajan pas do Jamkama, a on je šutirao preko gola sa 15-ak metara.

48. minut - Natho je šutirao u šesnaestercu domaćina, ali je njegov udarac bio izblokiran.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena. Bez golova u Nišu.

45. minut - Namestio se Natho na šut sa 20 metara, ali je Rosić odlično intervenisao. Prvi korner na utakmici za Partizan.

44. minut - Žuti karton je dobio Vojnović posle starta nad Nathom.

43. minut - Stojković je dobio žuti karton.

38. minut - Šutirao je Natho iz daljine, pravo u golmana Rosića.

35. minut - Igra se na sredini terena, bez prave šanse za gol.

27. minut - Pokušao je Mesarović ali ga je izblokirao Ilić.

20. minut - Žuti karton za Ilića.

17. minut - Pokušao je Natho iz velike udaljenosti, ali je lopta otišla visoko preko gola.

16. minut - Velika prilika za Radnički. Jovanović je prvi stigao do lopte koju je ispustio. Do lopte je došao Bakić koji je pokušao makazicama, ali je lopta otišla preko gola.

15. minut - Sjajno je šutirao Pejović, ali je njegov udarac bio izblokiran i lopta je otišla u korner.

8. minut - Kalulu je sjajno prošao po desnoj strani, centrirao, ali nikoga nije bilo na drugoj stativi.

3. minut - Prvi korner na meču za Radnički iz Niša.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Radničkog.

15:25 - Na poslednjih pet susreta, crno-beli su trijumfovali četiri puta, dok je jednom bilo nerešeno.

15:20 - Teren u Nišu je u očajnom stanju.

15:00 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici 18. kola Superlige Srbije između Radničkog iz Niša i Partizana. Dešavanja iz Niša pratite na portalu alo.rs.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.