OLIMPIJAKOS PREJAK ZA TSC Grci petardom u Pireju razbili tim iz Bačke Topole, srpski klub ostao bez evropskog proleća

22:52 | 14-12-2023

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su TSC u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope rezultatom 5:2!

FK TSC
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Tim iz Bačke Topole imao je šansu da eventualnom pobedom nad grčkim velikanom na njegovom terenu, osvoji treće mesto u grupi i na proleće nastavi takmičenje u nokaut fazi Lige konferencije.

Međutim, doživeo je ubedljiv poraz – 2:5!

Već na poluvremenu bilo je 3:0 za Olinpijakos, dva efektna gola postigao je Portugalac Danijel Podense i obradovao zemljaka i novog trenera grčkog kluba Karlosa Karvahala.

FK TSC EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Bolji utisak ostavili su gosti iz Bačke Topole u drugom poluvremenu iako su već u prvom minutu nastavka primili gol i gubili u tom trenutku sa 4:0.

Samo minut kasnije Ifet Đakovac je smanjio na 4:1, a onda nešto kasnije Aleksandar Ćirković na 4:2 iako je u međuvremenu TSC ostao sa deset igrača jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Nikola Kuveljić.

Međutim, Olimpijakos je u nastavku utakmice iskoristio brojčanu prednost i stigao do petog gola za konačnih – 5:2.

TSC završava takmičenje kao četvrti u grupi sa jednim osvojenim bodom, Olimpijakos će kao treći nastaviti takmičenje u Ligi konfernecije, dok su Vest Hem i Frajburg još ranije obezbedili prva dva mesta i nokaut fazu Lige Evrope.

Vest Hem je večeras pobedio Nemce u Londonu sa 2:0 i potvrdio prvo mesto u grupi.

Olimpijakos - TSC (5:2)

Stadion: "Jorgos Karaiskakis"

Sudije: Morten Kroh, Volenberg Rasmusen, Stefen Bramsen

Olimpijakos: Pašalakis, Rodinej, Retsos, Ntoj, Ortega, Heze, Kamara, Podens, Masuras, Fortunis i El Kabi

TSC: Ilić, Cvetković, Krstić Ćalušić, Petrović, Stojić, Radin, Kuveljić, Đakovac, Ćirković i Milovanović

Drugo poluvreme:

87. minut - TSC pred ubedljivim porazom!

67. minut - GOOOL! 5:2, Petarda je upravo pukla u Atini...

60. minut - Gool! Ćirković prediblao odbranu Olimpijakosa za drugi pogodak TSC-a! (4:2)

48. minut - Goool! Đakovac je strelac! Konačno pogodak za TSC! (4:1)

Prvo poluvreme:

42. minut - Ponovo taj Podens! Novi njegov gol, Olimpijakos sada već ima ozbiljnih 3:0!

40. minut - Goool! Podens postiže drugi pogodak za domaću ekipu! (2:0)

35. minut – Gol! Ipak ne, ofsajd je. Posle centaršuta sa desne strane, uspeo je El Kabi ponovo glavom da zatrese mrežu, međutim pomoćni sudija je, uz asistenciju VAR-a podigao zastavicu.

33. minut – Nije prijatno pred golom Ilića. Previše su agresivni igrači u tamno-plavim dresovima, Kuveljić je već dobio žuti karton, Cvetković je dobio poslednju opomenu, dok El Kabi i trio iza njega pravi ozbiljne probleme.

20. minut - Gool! El Kabi je postigao pogodak! Grci vode sa 1:0!

17. minut - Još uvek nije viđena ozbiljnija prilika. Olimpijakos ima kontrolu nad igrom, i kroz posed kontroliše dešavanja na terenu

8. minut - Nešto mirnije je u ovim trenucima. Takozvano početno "opipavanje pulsa" dva tima

3. minut - Evo i prve prilike za grčki tim. Podens je probao da centrira, lopta je preletela peterac i završila van terena.

1. minut - Utakmica je počela!

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na naš portal posvećen meču poslednjeg šestog kola grupe A Lige Evrope između TSC-a i Olimpijakosa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Pireja!