23:23 | 14-12-2023

Kompletiran su svi mečevi u grupama B,C i D Lige Evrope.

Birmančević
AP Photo/Petros Karadjias

Među najvećim dobitnicima su praška Sparta i Rendžers koji su obezbedili nokaut fazu tog takmičenja, odnosno Ajaks koji je izborio nastavak takmičenja u Ligi konferencija.

Najmanje razloga za zadovoljstvo će imati Betis koji je bio lider grupe C pred poslednje kolo, ali su na kraju šestog kola tek treći.

U poslednjem kolu španski predstavnik je doživeo neočekivan poraz kod kuće protiv Rendžersa (2:3), koji je tako završio grupnu fazu na prvom mestu.

Kiks Betisa je na Kipru iskoristila Sparta, pobedivši Aris rezultatom 3:1. Domaći tim, za koji je svih 90 minuta odigrao Slobodan Urošević, je već posle 45 minuta imao zaostatak od tri gola.

Posle pogotka Jana Kuhte za vođstvo gostiju, sledeća dva je postigao još jedan srpski akter Veljko Birmančević. Krilni fudbaler je pogađao u 11. i 43. minutu, što su bili njegovi drugi i treći gol u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope.

Ajaks je na svom terenu savladao AEK i tom pobedom obezbedio plasman u Ligu konferencije.