KIKS "STARE DAME" Juventus ispustio dva boda protiv Đenove

22:54 | 15-12-2023

Fudbaleri Đenove remizirali su na domaćem terenu sa Juventusom 1:1 u okviru 16. kola italijanske Serije A

Dušan Vlahović
EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Velikan iz Torina nije uspeo da ostvari novu pobedu, pošto su se "grifoni" na "Marasiju" pokazali kao veoma zahtevan rival i zasluženo su osvojili bod.

Nije Juve blistao, ali je ipak prvi stigao do pogotka sredinom prvog poluvremena posle akcije reprezentativca Srbije Dušana Vlahovića i Federika Kjeze, nakon čega je Italijan pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa golmanom Martinezom, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Siguran sa penala u 28. minutu bio je upravo Kjeza koji je doveo "bjankonere" u vođstvo.

Do kraja poluvremena nismo videli promenu rezultata, ali je Đenova stigla do izjednačenja već početkom drugog dela igre.

PAZARCI SRUŠILI RADNIK Adem Ljajić vodi Novi Pazar ka Evropi

Tačnije, u 48. minutu kada je rezervista Ekuban asistirao Albertu Gudmundsonu za gol koji je vratio Đenovu u životu.

Pokušao je trener "stare dame" Masimilijano Alegri da promenama prodrma svoju ekipu, pa je tako zamenio i Vlahovića i Filipa Kostića u 68. minutu, ali to nije donelo rezultata, pa je Đenova na kraju zadovoljnija bodom protiv velikana iz Torina.

Juventus je ovim kiksom propustio priliku da prenoći na čelu Serije A pošto sada ima bod manje u odnosu na lidera Inter, dok je Đenova 14. sa 16 bodova.