ZVEZDA LAKO SA SPARTAKOM Goleada u tri minuta i het-trik Mijatovića za pobedu crveno-belih pred večiti derbi

17:54 | 16-12-2023

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici sa 4:1 u okviru 19. kola Superlige Srbije

FK Spartak Subotica - FK Crvena zvezda
Fk Crvena Zvezda

Crvena zvezda posle dugo vremena sa prvog mesta na tabeli ulazi u jedan duel u Superligi Srbije. Crveno-beli su nakon pobede nad Mladosti i poraza Partizana od Radničkog iz Niša u prethodnom kolu ponovo zauzeli vrh tabele, sada imaju tri boda više od večitog rivala koji igra od 18:30,međutim i bolju gol razliku od Partizana.

Sa druge strane Spartak iz Subotice koji sa klupe predvodi Nenad Lalatović nalazi se na devetom mestu sa 22 boda.

Crveno-beli odmah na početku meča zapretili su stopostotnom prilikom u kojoj se našao Šerif Endiaj, bio je na metar od gola, ali pogodio prečku. očeo je postepeno i Spartak da pokazuje zube i napda, mđutim ui dalje nedovoljno da bi se ozbiljnije zapretilo Omriju Glazeru. Gol u 27. minutu postiže mladi Jovan Mijatović nakon sjajnog centaršuta Nedeljkovića, a zatim do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja niti prilika na obe strane, osim šuta Mudrinskog koji je išao preko gola.

Za razliku od prvog poluvremena gde iako smo videli jedan gol nije bilo mnogo atraktivno i dinamično, drugo je bilo potpuno drugačije. Četiri gola u drugom poluvremenu, od kojih su tri "pala" u doslovno tri minuta. Sve je započeo Katai koji je u 53. minutu duplirao prednost Crvene zvede, zatim na drugoj strani ekspresno u život Spartak vraća Todoroski, a onda veoma loša reakcija i nakon gola, defanzivaca Spartaka, Mijatović to koristi i vraća duplu prednost na stranu Crvene zvezde.

Imao je Spartak sjajnu priliku preko Juga Stanojeva da postigne evrogol i poslednja tri minuta nadoknade pretvori u neizvesnu završnicu, međutim brani Glazer, a na drugoj strani u poslednjim sekundama meča konačan rezultat postavlja Mijatović novim golom, koji je na ovom meču postigao  het-trik.

Ovo je bila i generalna proba za Crvenu zvezdu pred veliki 171. večiti derbi koji će odlučiti jesenjeg šampiona Superlige Srbije, a taj meč je na programu u sredu.

Sa druge strane, Spartak naredne nedelje gostuje Novom Pazaru.

FK SPARTAK SUBOTICA - FK CRVENA ZVEZDA (1:4)

Stadion: gradski stadion Subotica

Sudija: Pavle Ilić

SASTAVI:

Spartak: Vulić – Ćalasan, Vidaković, Kerkez – Stanojev, Đurasović, Tošeski, Babić – Bijelović, Todoroski – Mudrinski

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Dragović, Spajić, Rodić – Kanga – Hvan, Knežević, Katai – Endijaje, Mijatović

Drugo poluvreme

90+3 GOOOOOOL! Sjajni Mijatović stavlja tačku na meč trećim golom večeras za svoj prvi het-trik u Crvenoj zvezdi.

90. minut Na početku nadoknade koja traje tri minuta sjajna prilika za evrogol Juga Stanojeva, brani Glazer.

78. minut Mirnih deset minuta iza nas nakon tri postignuta gola u tri minuta, sada je opao ritam meča.

68. minut Lepa prilika za Jovana Lukića koji je loptu poslao malo pored gola i tako propustio priliku da meč uvede u još neizvesniju završnicu.

56. GOOOOOOL! Prava goleada u Subotici. Vraća prednost na dva gola razlike Jovan Mijatović. Neshvatljivo loša reakcija u odbrani domaćih nakon postignutog gola, što koristi Zvezdin mladi napadač i postiže svoj drugi gol, za Zvezdu treći.

55. minut GOOOOOL! Todoroski brzinski uzvraća nakon jednog minuta. Lepo su kombinovali posle autoa ispred gola gostiju, pa se domaćini vraćaju ekspresno u meč.

53. minut GOOOOOL! Katai! Ako je malo pre promašio stopostotnu priliku, sada nije,.  Kanga je centrirao iz kornera, a maestralno glavom pogađa Aeksandar Katai.

51. minut Velika šansa za Kataija koji je bio sam ispred golmana domaćina, šutirao pravo u njega. Dobro reaguje golman Vulić.

49. minut Aleksa Đurasović ne može da nastavi meč zbog povrede i u suzama napušta teren, a Lalatović je prinuđen na izmenu.

45. minut Počelo je drugo poluvreme u Subotici!

Prvo poluvreme

45. minut Još jedan minut produžio je Pavle Ilić prvo poluvreme.

42. minut Uskoro će kraj poluvremena a iza nas je mirnijih deset minuta.

35. minut Dobio je Mudrinski pravo loptu sa boka, šutirao ispred Dragovića, međutim, lopta je otišla preko gola.

25. minut GOOOOOL! Centaršut Koste Nedeljkovića levom nogom dovoljno precizan da Mijatović glavom smesti loptu u mrežu. Crvena zvezda vodi

20. minut Slobodan udarac za Spartak, lopta stiže do Mudrinskog koji ne uspeva da uputi dobar udarac glavom.
17. minut Miran period iza nas, sada je Todorovski šutnuo u okvir gola sa distance, slabo da se savlada Omri Glazer

7. minut Prva i velika šansa za Crvenu zvezdu, prečku je na metar od gola pogodio Šerif Endiaj.

6. minut Slobodan udarac izvodi Katai, neprecizno.

16:01 Počeoje duel u subotici

16:00 Meč u Subotici uskoro počinje

15:38 Crvena zvezda je dobila svaki od poslednjih 15 okršaja sa Spartakom. Poslednji put Spartak je odoleo beogradskom timu u novembru 2016. godine. Bilo je 1:1 na Gradskom stadionu u Subotici. I jedan i drugi gol bili su zapravo autogolovi.

15:30 Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 19. kola Superlige Srbije između Spartaka i Crvene zvezde. Sva dešavanja iz Subotice pratite na našem sajtu.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.