NE UMEMO DA ZATVORIMO UTAKMICU "Nije ovo loša sreća, ovo smo zaslužili"

14:20 | 17-12-2023

Trener Mančester Sitija Pep Gvardiola govorio je nakon ispuštene pobede "građana" protiv Kristal palasa (2:2)

Gvardiola
AP Photo/Darko Vojinovic

Fudbaleri Mančester Sitija remizirali su na svom terenu sa Kristal Palasom 2:2 iako su na 15 minuta do kraja meča imali maltene siguran rezultat od 2:0.

-Nije ovo loša sreća, ovo smo zalužili- rekao je Gvardiola i dodao:

-Dali smo im dva boda ali ako im date penal, onda si ovo zaslužio", aludirao je na nespretan prekršaj fodena u 94. minutu nad Matetom.

Očigledno je koliko Erling Haland nedostaje ekipi koja se muči kada je potrebno "dokusuriti" protivnika.

-Kao i protiv Totenhema i Liverpula bili smo odlični, ali opet nismo umeli da pobedimo. Videli ste koliko smo šansi kreirali naspram šansi našeg protivnika. Tako igramo šitave sezone ali jednostavno ne umemo da "zatvorimo" utakmicu. Igrali smo tako da nam oni nisu zapretili maltene do gola koji su postigli - u prvom poluvremenu jedinu šansu imali su kada su se dvojica od naše četvorice igrača okliznuli. Tako da, ekipa igra zaista dobro, ali na kraju, ako daš protivniku penal - kao i penal protiv Čelsija - nismo zaslužili da pobedimo.

Siti sada kaska za prvoplasiranim Liverpulom sa tri boda zaostatka, dok Liverpul ima i utakmicu više.