DA LI SE U ŠPANIJI RAĐA NOVI LESTER? Đirona upisala još jednu ubedljivu pobedu i vratila se na vrh

23:42 | 18-12-2023

Fudbaleri Điorna pobedili su Alavaes 3:0 (2:0) u poslednjem meču 17. kola španske La Lige.

Đirona
EPA-EFE/Siu Wu

Nakon Barselone, katalonska ekipa je srušila i Alaves, vratila se na čelo tabele i nastavila je svoju fudbalsku bajku, koju ove sezone ima u domaćem šapionatu.

Za Mićelov tim bio je ovo 14. trijumf od početka La Lige i sa 44 boda drži vodeću poziciju na tabeli, dva više od Reala i sedam od Barselone.

Sa druge strane, Alaves je upisao deveti poraz i sa 16 bodova nalazi se na 13. mestu.

Domaćin je dileme oko pobednika rešio već u prvih 45 minuta igre, kada je dva puta uspeo da zatrese mrežu.

Već posle 23 minuta igre, Đirona je imala prednost od 1:0, a strelac vodećeg gola bio je Artem Dovbik.

Na tri minuta pre kraja prvog dela, Portu je pogodio za 2:0, a konačan rezultat postavio je Dovbik sa penala u 59. minutu.