PARTIZAN JE JESENJI ŠAMPION Natho ućutkao zemljaka Bahara, Saldanja je heroj crno-belih

20:00 | 20-12-2023

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u odloženoj utakmici 9. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1 (1:0).

FK Crvena zvezda FK Partizan
Alo/Marko Metlaš

Posle početnog ispitivanja snaga, prvi je zapretio Partizan. Šutirao je Natho sa nekih 17 metara, a lopta je otišla pored leve stative.

Samo četiri minuta kasnije, pokušao je Mijatović, ali je Jovanović fantastično intervenisao i izbacio loptu u korner.

U 26. minutu, Mijatović je zatresao mrežu Partizana, ali je dosuđen očigledan ofsajd.

Samo pet minuta kasnije, Crvena zvezda je imala najveću priliku u prvom delu. Posle gužve u šesnaestercu, prvo je pokušao Katai, lopta se odbila do Olajinke koji je pokušao udarcem glavom iz neposredne blizine gola crno-belih, ali je Marković sa gol linije izbacio tu loptu.

Igrao se 36. minut kada je Bukari šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Već u sledećem napadu Partizana, Rodić je neoprezno startovao nad Stojkovićem, a Minaković je posle VAR provere dosudio penal. Precizan je bio Natho u 41. minutu.

FK Partizan FK Crvena zvezda Foto Alo/Marko Metlaš

Na odmor se otišlo sa prednošću Partizana od 1:0.

Početkom drugog poluvremena, Bahar je na teren uveo Kangu i Lučića umesto Mijailovića i Olajinke, pokušavši tako da osveži ofanzivnu liniju tima.

Crveno-beli su krenuli ofanzivno,međutim prvu veliku priliku u nastavku imao je Zahid. Šutirao je sa dvadesetak metara, ali je lopta prošla malo pored desne stative.

Samo minuta kasnije, Saldanja je odlično prošao po desnoj strani, šutirao je ali je Glazer odbranio. Do lopte je pre stigao Dragović od Zahida izbacivši tu loptu u korner.

Bahar je bacio sve karte na napad. Iz igre je izveo Nedeljkovića, a ubacio je Endijajea. Ipak, to mu se obilo o glavu u 66. minutu.

Lošu postavku odbrane crveno-belih iskoristio je Zahid koji je sjajno pronašao Saldanju. On je izašao sam ispred golmana Glazera i duplirao prednost svog tima.

FK Crvena zvezda FK Partizan Alo/Marko Metlaš

Samo pet minuta kasnije, Zvezda je smanjila. Bukari je prošao po desnoj strani i šutirao, a loptu je ka mreži sproveo Endijaje.

U 79. minutu, Kanga je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali je Jovanović maestralno intervenisao izbacivši loptu u korner.

Igrao se 85. minut kada je Mijatović postigao novi gol, ali je poništen zbog ofsajda. Šutirao je Kanga, Jovanović je odbranio, na loptu je natrčao Mijatović koji je šutirao glavom i pogodio mrežu, ali je Minaković dosudio nedozvoljenu poziciju.

Sudija Minaković je utakmicu produžio za sedam minuta, ali promene nije bilo. Partizan je pobedio 2:1.

Nakon ove utakmice, Partizan će jesenji deo prvenstva završiti kao prvi na tabeli sa 47 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa 46.

Partizan - Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Stadion: Stadion Partizana    Sudija: Nenad Minaković

Strelci: Natho 41 (p), Saldanja 66 - Endijaje 71

Partizan: Jovanović, Filipović, Ilić, Marković, Antić, Stjepanović, Belić, Kalulu (od 79. Nikolić), Natho (od 68. Severina), Zahid, Saldanja (od 89. Šćekić)

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković (od 65. Endijaje), Spajić, Dragović, Rodić, Mijailović (od 46. Kanga), Hvang (od 89. Kraso), Bukari, Katai, Olajinka (od 46. Lučić), Mijatović

TOK MEČA:

Kraj utakmice. Partizan je pobedio Crvenu zvezdu 2:1.

Drugo poluvreme:

98. minut - Kraso je odlično centrirao, a Katai je šutirao glavom sa samo tri metara od gola Jovanovića, a lopta je otišla preko gola.

96. minut - Žuti karton zbog odugovlačenja dobio je golman Partizana, Jovanović.

95. minut - Pokušava Zvezda, ali bezuspešno.

93. minut - Žuti karton je dobio Jovan Mijatović.

90. minut - Minaković je utakmicu produžio za sedam minuta.

90. minut - Nemanja Nikolić je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Kangom.

89. minut - U ekipi Crvene zvezde, ušao je Kraso umesto Hvanga, dok je u Partizanu izašao Saldanja, a ušao je Šćekić.

85. minut - Novi gol je postigao Mijatović, ali je Minaković svirao ofsajd. Šutirao je Kanga, Jovanović je odbranio, na tu loptu je natrčao Mijatović koji je uputio udarac glavom. Zatresao je mrežu, ali je bio u ofsajdu.

84. minut - Četvrti korner za Crvenu zvezdu.

79. minut - Izašao je Kalulu, a ušao je Nikolić.

79. minut - Pokušao je Bukari iz slobodnog udarca sa 25 metara. Lopta je išla pod samu prečku, a Jovanović je sjajno intervenisao.

71. minut - GOOOL! Crvena zvezda je smanjila. Strelac je Šerif Endijaje. Bukari je prošao po desnoj strani, a loptu je na putu ka mreži zakačio Endijaje smanjivši rezultat.

68. minut - Izašao je Natho, a ušao je Severina.

68. minut - Šansa za Kataija, ali je Jovanović odbranio.

66. minut - GOOOL! Partizan je duplirao prednost. Loša postavka u odbrani crveno-belih, Zahid je sjajno pronašao po levoj strani Saldanju koji je izašao sam ispred Glazera na levoj strani i matirao ga.

65. minut - Iz igre je izašao Nedeljković, a ušao je Endijaje.

59. minut - Bukari je ubacio loptu, Mijatović je pokušao glavom, a lopta je otišla preko gola.

57. minut - Nova velika prilika za Partizan. Saldanja je odlično prošao po desnoj strani, šutirao je, Glazer je odbranio, ali je Dragović reagovao pre Zahida i izbacio je loptu u korner.

56. minut - Sjajan udarac Zahida sa 20 metara, a lopta je prošla malo pored desne stative.

48. minut - Minaković je prekinuo derbi zbog bakljade.

FK Crvena zvezda FK Partizan Alo

46. minut - Posle prodora Zahida, lopta je otišla u korner. Novi udarac iz ugla za crno-bele.

46. minut - Kanga i Lučić su na terenu umesto Mijailovića i Olajinke.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi 1:0.

45. minut - Minaković je produžio prvo poluvreme za tri minuta.

41. minut - GOOOL! Natho je pogodio sa penala.

36. minut - Rodić je neoprezno startovao u šesnaestercu Crvene zvezde nad Stojkovićem, a Minaković je posle konsultacija sa VAR-om, dosudio je najstrožu kaznu.

36. minut - Nova velika prilika za Crvenu zvezdu. Katai je pronašao Bukarija koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta prošla pored leve stative.

33. minut - Pokušao je Katai glavom, ali je lopta otišla preko gola.

31. minut - Velika prilika za Olajinku. Posle gužve u šesnaestercu, pokušao je glavom, ali je Marković izbacio tu loptu sa gol linije. Momentum je na strani Crvene zvezde.

26. minut - Crvena zvezda je postigla gol, alli je dosuđen ofsajd. Olajinka je sjajno pronašao Mijatovića, on je zatresao mrežu, ali je Minaković dosudio nedozvoljenu poziciju.

21. minut - Pokušao je Mijatović sa 20-ak metara, ali je Jovanović sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

17. minut - Novi pokušaj Natha. Šutirao je sa 17 metara, ali je lopta otišla pored leve stative.

15. minut - Natho je sjajno prošao po desnoj strani, izbacio je Mijailovića, šutirao je iskosa sa desne strane, ali je imao težak ugao prilikom šuta, pa je Glazer intervenisao.

14. minut - Partizan ima inicijativu.

10. minut - Belić je šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

9. minut - Minaković je uputio poslednje upozorenje Hvangu koji je oštro startovao nad Saldanjom.

4. minut - Mijatović je izblokirao Zahida, pa će Partizan imati prvi korner.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

16:10 - Ukoliko pobede, crno-beli će jesenji deo sezone završiti na prvom mestu, dok crveno-belima i remi odgovara kako bi ostali na prvom mestu.

15:50 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmici između Partizana i Crvene zvezde. Dešavanja sa stadiona Partizana pratite na portalu alo.rs.