NISAM BIO LJUT Vlahović progovorio o pobedničkom golu i ulozi rezerve: Nije mi bilo lako da prihvatim

18:49 | 23-12-2023

Igru Dušana Vlahovića prokomentarisao je i trener Maks Alegri

Dušan Vlahović
Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Fudbaleri Juventusa pobedili su Frosinone sa 2:1 na gostovanju u 17. kolu Serije A i došli na bod zaostatka u odnosu na prvoplasirani Inter. Gol odluke postigao je srpski reprezentativac Dušan Vlahović koji je meč počeo sa klupe, da bi u 54. minutu ušao na teren, a u 81. pogodio za konačan rezultat i tri boda odneo u Torinu.

Vlahoviću je ovo šesti gol ove sezone u Italiji, a nakon meča je rekao da svakodnevno radi da bi opomogao timu.

-Imao sam veliku želju da pobedimo i pomognem timu, obradujem navijače. Svakako da nije lako za napadača kada ne postiže golove ili ne čini to konstantno. Ali ja sam ostao miran. Radim svakodnevno da bih pomogao timu. Nadam se da ću pomoći još više- rekao je Vlahović i dodao:

-Svakako mi nije bilo lako da prihvatim odluku trenera, poštovao sam njegov izbor. Oni koji ulaze kao zamene su važni kao i oni koji igraju od početka. Nisam bio ljut niti bilo šta, znao sam da mogu da odlučim sa klupe, pa sam bio miran. Nema nikakvih problema.

Trener Juventusa Maks Alegri takođe je pričao o igri srpskog reprezentativca i golu koji je danas postigao.

-Odigrao je tri dobre utakmice, ali je bio kritikovan, pa je morao da se smiri", kazao je Alegri i poručio:

-Dosta je pomogao u poslednjim minutima. Zna da mora da napreduje, posebno na mentalnom nivou. Igrao je dobro kada je ušao u igru.