ATLETIKO MINIMALCEM SRUŠIO GUDLJA I DMITROVIĆA "Jorgandžije" sa igračem manje došli do važne pobede

19:04 | 23-12-2023

Fudbaleri Atletika iz Madrida savladali su Sevilju rezultatom 1:0 odloženoj utakmici 4. kola španske La lige.

FK Atletiko Madrid
EPA/Chema Moya

"Jorgandžije" su do pobede došle golom Ljorentea u 46. minutu.

U prvom poluvremenu, obe ekipe su bile veoma defanzivne sa po jednim udarcem u okvir gola u prvom poluvremenu.

Najbolju priliku je imao Alvaro Morata koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Dmitrovićem, ali je srpski golman sjajno intervenisao.

Ipak, na startu drugog poluvremena, na samom početku je Ljorente doveo Atletiko u vođstvo. Natrčao je na odbijenu loptu Serhia Ramosa i poslao je loptu u mrežu.

Problemi za domaću ekipu došli su u 70. minutu kada je Sojunču dobio crveni karton.

Ipak, do kraja se rezultat nije menjao i ostalo je 1:0.

Nakon ove utakmice, Atletiko je na 3. mestu sa 38 bodova, koliko ima i Barselona na 4. mestu, dok je Sevilja na 15. mestu sa 16 osvojenih bodova.