REAL UZ DOSTA MUKE DO FINALA SUPERKUPA Pravi spektakl u Rijadu pripao kraljevskom klubu

23:00 | 10-01-2024

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finalu Superkupa Španije

Real Madrid

Oni su u polufinalu na stadionu Al Nasra u Rijadu bili bolji od Atletika rezultatom 5:3.

Utakmica je bila rešena posle više od 120 minuta fudbala u prestonici Saudijske Arabije.

Krenulo je žestoko baš onako po meri svakog navijača na stadionu u prestonici Saudijske Arabije.

Posle samo šest minuta igre Atletiko je poveo golom Marija Ermosa. Međutim Real je uspeo da dođe do preokreta, kada je prvo u 20. minutu pogodio Antonio Ridiger posle kornera sa desne strane, a onda posle devet minuta i Mendi.

Do kraja prvog dela igre Atletiko je do gola stigao preko Antoana Grizmana koji je u 37. minutu pogodio mrežu Reala.

U drugom delu meča smo gledali jednu opreznu igru od strane obe ekipe, sve do samog finiša meča.

Onda je u 78. minutu posle jedne nespretne reakcije Kepe Arizabalage, lopta pogodila Antonija Ridigera i završila u mreži.

Nije ovaj gol pokolebao Real, čiji su igrači uspeli da stignu do izjednačenja preko Danija Karvahala u 84. minutu meča.