Leverkuzen golom u nadoknadi do pobede, strelci u zimskom snu u Bundesligi

19:22 | 13-01-2024

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima Augsburg sa 1:0, u utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Leverkuzen
Harry Langer/dpa via AP

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Esekijel Palasios u 94. minutu.

Bajer je upisao 14. trijumf od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 45 bodova, odnosno ima četiri boda više od Bajerna iz Minhena koji ima meč manje. Augsburg je na 11. poziciji sa 18 bodova.

Istim rezultatom slavio je i Ajntraht na gostovanju Lajpcigu, a strelac pobedničkog gola bio je Ansgar Knauf u sedmom minutu. Lajpcig je četvrti tim lige sa 33 boda, dok je Ajntraht peti sa šest bodova manje.

Utakmice Keln - Hajdenhajm i Majnc - Volfsburg završene su nerešeno 1:1.

Hajdenhajm je deveti na tabeli sa 21 bodom, Volfsburg ima bod manje na desetom mestu, Majnc je 16. sa 11, dok je Keln pretposlednji sa 11 osvojenih bodova.

Na utakmici Frajburga i Union Berlina nije bilo golova. Frajburg zauzima sedmu poziciju na tabeli sa 25 bodova, dok je Union Berlin 15. sa 14 bodova.