DE BRUJNEOVE ČAROLIJE Siti u spektakularnom meču srušio Njukasl golom u sudijskoj nadoknadi

20:42 | 13-01-2024

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostujućem terenu Njukasl sa 3:2 u derbiju 21. kola Premijer lige

Siti
Owen Humphreys/PA via AP

Siti je tako zadržao korak za vodećim Liverpulom od kog ima dva boda manje, dok je Njukasl pretrpeo četvrti uzastopni poraz i tek je na desetom mestu.

"Građani" su poveli u 26. minutu spektakularnim pogotkom Bernarda Silve, koji je petom matirao golmana domaćih.

Na izjednačenje smo čekali samo devet minuta. Aleksander Isak je u 35. minutu posle sjajne lopte koju je dobio od Bruna Gimaraeša loptu poslao u gornji desni ugao gola Ortege.

Samo dva minuta kasnije "svrake" dolaze do preokreta zahvaljujući pogotku Gordona.

Jedan od bitnijih momenata na ovom meču se desio u 69. minutu kada je posle više četiri meseca pauze na teren ponovo kročio Kevin De Brujne.

Za nešto više od 20 minuta koliko je proveo na terenu videlo se kakav je majstor fudbala. Krenuo je De Brujne ka golu Njukasla, a onda sa ivice kaznenog prostora uputio precizan udarac ka golu Njukasla koji je završio u mreži domaćih u 74. minutu.

U 91. minutu je ponovo bio strelac fudbaler koji je utakmicu rešio, a da je ušao sa klupe. Sada je Oskar Bob bio taj koji je doneo Sitiju pobedu posle sjajnog pasa De Brujnea.