MILAN SLAVIO U DERBIJU "Rosoneri" bez Jovića ubedljivi protiv Rome

23:43 | 14-01-2024

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Romu sa 3:1, u utakmici 20. kola Serije A.

Milan
AP Photo/Luca Bruno

Milan je poveo u 11. minutu golom koji je postigao Jasin Adli, a prednost je udvostručio Olivije Žiru u 56. minutu.

Roma je smanjila zaostatak golom Leandra Paredesa iz jedanaesterca u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Teo Ernandes u 84. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, ukupno 13. u ligi, Milan je treći na tabeli sa 42 boda, osam više od četvrtoplasirane Fjorentine. Roso-neri imaju četiri boda manje i utakmicu više od drugoplasiranog Juventusa, a prvi je Inter sa 51 bodom.

Roma je u poslednje tri prvenstvene utakmice bez pobede, a posle sedmog poraza zauzima deveto mesto na tabeli sa 29 bodova.

Srpski fudbaler Luka Jović utakmicu je presedeo na klupi i nije ulazio u igru.

Ranije danas Lacio je pobedio Leče sa 1:0, Kaljari je pobedio Bolonju sa 2:1, a Fjorentina i Udineze odigrali su nerešeno 2:2.