20:00 | 21-01-2024

I to na domaćem terenu

Saša Ilić
Alo

Grčki Atromitos koji sa klupe predvodi Sale Ilić izgubio je prvi meč posle 13 utakmica u kojima je uspeo da se sačuva, pošto je na domaćem terenu večeras u okviru 19. kola grčkog šampionata poražen od AEK-a, čemu je delimično kumovao i Mijat Gaćinović - 0:5 (0:3).

Već na poluvremenu se videlo da Saletov tim teško može da se iščupa iz neprijatne situacije, što se potom i potvrdilo u nastavku, jer su gosti do vrha napunili mrežu rivala.

LEGENDA PARTIZANA ČINI ČUDA U GRČKOJ Preuzeo ekipu na dnu tabele, a onda vezao 10 mečeva bez poraza

Već u 2. minutu je Pons uspeo da postigne prvi pogodak za AEK, a 13 minuta kasnije je baš na asistenciju našeg Gaćinovića duplirao prednost. Do poluvremena se u strelce upisao još Kaljens u 35. minutu.

Pons je svoj het-trik kompletirao u 58. minutu, da bi do kraja bio viđen i pogodak Jonsona u 66. minutu susreta.

Posle ovakvog rezultata, Atromitos je stao na osmom mestu na tabeli sa 23 poena, dok je AEK sada drugi i sa dva boda manje od PAOK-a koji je lider na tabeli. AEK ima 42 boda.