MOŽE SE I BEZ SALAHA Poker Liverpula u Bornmutu: "Redsi" se učvrtsili na vrhu tabele

23:00 | 21-01-2024

Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut na gostovanju rezultatom 4:0 u meču 21. kola engleske Premijer lige

FK Liverpul
EPA-EFE/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY

Junaci trijumfa Redsa, koji su učvrstili lidersku poziciju na tabeli, bili su Diogo Žota i Darvin Nunjes sa po dva pogotka.

Postavljalo se pitanje kako će Liverpul bez prve zvezde Mohameda Salaha i velikog broja povređenih igrača. Sudeći po predstavi u Bornmutu, ali i na osnovu pobeda nad Arsenalom i Fulamom u kupovima, brige nema.

JOŠ JEDAN UDARAC ZA LIVERPUL Važan igrač "redsa" van terena nekoliko nedelja zbog povrede

Žota i Darvin su preuzeli glavne uloge na jugu Engleske u timu Jirgena Klopa i kreirali ubedljiv trijumf.

Imali su Redsi malih problema da probiju bedem domaćina. Nije ni njihova predstava u prvom poluvremenu bila na visokom nivou, ali je onda u drugom delu usledila kanonada.

Kombinacija Žote i Darvina, za pogodak urugvajskog napadača u 49. minutu, najavili su slavlje.

Čuvao je Liverpul stečenu prednost do ulaska u završnih 20 minuta, kada je pojačao ritam i pregazio Trešnjice.

Žota je u 71. i 80. minutu pogađao mrežu, posle asistencija Kodija Gakpa i Konora Bredlija, da bi tačku na utakmicu stavio Nunjes u trećem minutu nadoknade pretvorivši centaršut Džoa Gomeza u gol.

Crveni naredni meč igraju 24. januara. Biće to revanš polufinala Liga kupa protiv Fulama u Londonu, gde brane prednost od 2:1.

Četiri dana kasnije čekaju Norič u šesnaestini finala FA kupa, dok naredne obaveze u Premijer ligi imaju 31. januara. Tada na Enfild stiže Čelsi.

Bornmut 25. januara igra sa Svonsijem u FA kupu na svom stadionu, pa prvog februara gostuje Vest Hemu.