JUŽNA KOREJA SA DEVET ŽIVOTA Hvang, Son i družina nastavljaju 64 godine dug san

19:49 | 02-02-2024

Južna Koreja ponovo na nestvaran način pobegla sa ivice provalije i izborila plasman u polufinale Azijskog kupa.

Južna Koreja
EPA-EFE/YONHAP SOUTH KOREA OUT

Ima Južna Koreja devet života. Kao mačka je selekcija sa Dalekog istoka koja je na nestvaran način izborila polufinale Azijskog kupa pobedom nad Australijom posle produžetka - 2:1!

Kao i u osmini finala protiv Saudijske Arabije, Južna Koreja je u poslednjem minutu pobegla sa giljotine i izborila dodatnih 30 minuta igre.

Iz penala golom Hvang Hi-Čana u 95. minutu je selekcija Jirgena Klinsmana dobila novu nadu. I iskoristila ju je.

Son je u 104. minutu postigao i drugi gol za Južnu Koreju čime je pogurao tim do polufinala gde ga čeka Jordan.

Imala je Australija i dodatan hendikep u produžetku pošto je u samoj nadoknadi prvog Ejden O'Nil dobio crveni karton. Time je i upropašćena poslednja šansa barem za penale.

A dobro je krenula Australija. Povela golom Krejga Gudvina u 42. minutu. Ipak, to nije bilo dovoljno. Ne protiv silno motivisane Južne Koreje koja još od 1960. godine čeka na titulu prvaka Azije?!

I san dug 64 godine u Dohi će nastaviti da živi...