JUŽNA KOREJA SA DEVET ŽIVOTA Hvang, Son i družina nastavljaju 64 godine dug san

19:49 | 02-02-2024

Južna Koreja ponovo na nestvaran način pobegla sa ivice provalije i izborila plasman u polufinale Azijskog kupa.

Južna Koreja

Ima Južna Koreja devet života. Kao mačka je selekcija sa Dalekog istoka koja je na nestvaran način izborila polufinale Azijskog kupa pobedom nad Australijom posle produžetka - 2:1!

Kao i u osmini finala protiv Saudijske Arabije, Južna Koreja je u poslednjem minutu pobegla sa giljotine i izborila dodatnih 30 minuta igre.

Iz penala golom Hvang Hi-Čana u 95. minutu je selekcija Jirgena Klinsmana dobila novu nadu. I iskoristila ju je.

Son je u 104. minutu postigao i drugi gol za Južnu Koreju čime je pogurao tim do polufinala gde ga čeka Jordan.

Imala je Australija i dodatan hendikep u produžetku pošto je u samoj nadoknadi prvog Ejden O'Nil dobio crveni karton. Time je i upropašćena poslednja šansa barem za penale.

A dobro je krenula Australija. Povela golom Krejga Gudvina u 42. minutu. Ipak, to nije bilo dovoljno. Ne protiv silno motivisane Južne Koreje koja još od 1960. godine čeka na titulu prvaka Azije?!

I san dug 64 godine u Dohi će nastaviti da živi...