SPEKTAKL OD 100 MINUTA NA GUDISONU Rišarlison kao mašina, Totenhem se okliznuo

15:40 | 03-02-2024

Sjajna utakmica na Gudisonu na kraju okončana podelom bodova.

Rišarlison, FK Totenhem
EPA-EFE/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY

Punih 100 minuta su igrali Everton i Totenhem na Gudisonu. Iako se činilo da će Totenhem odneti pobedu u samoj nadoknadi je domaćin stigao do boda - 2:2!

Fantastičnu predstavu je danas pružio Rišarlison. U potpunosti je Brazilac iskoristio odsustvo prve zvezde tima Hjong Min Sona i preuzeo uzde Totenhema.

Bivši napadač upravo Evertona je bivšem klubu spakovao dva komada i postigao ukupno devet golova na poslednjih osam utakmica. Mašina!

Doveo je Rišarlison Totenhem u vođstvo već u četvrtom minutu koje je poništio Džek Herison na isteku pola časa igre.

U idealnom trenutku je pogodio Brazilac po drugi put. Tačno četiri minuta pre isteka prvog dela igre čime je poremetio koncepciju ekipe Šona Dajša.

I taman kada se činilo da će Totenhem slaviti, ukazao se Džerod Brantvajt koji je u 94. minutu bacio u trans čitav Gudison.

Istina, zastala je malo knedla u grlu navijačima Evertona pošto je sudija Majkl Oliver proveravao sa VAR-om da li je gol regularan, što na kraju i jeste bio.