BARSELONA NE ODUSTAJE OD TITULE Katalonci slavili na nezgodnom gostovanju

21:03 | 03-02-2024

Fudbaleri Barselone pobedili su na gostujućem terenu Alaves sa 3:1, u utakmici 23. kola LaLige

Barselona
AP Photo/Alvaro Barrientos

Barselona je ovom pobedom ostala u trci za titulu, pošto je sada treća na tabeli sa 50 bodova, sedam manje od vodećeg Reala, ali i utakmicom manje.

Barselonu je u vođstvo doveo Robet Levandovski u 22. minutu. Bio je to njegov deveti gol u sezoni, a asistent je bio Ilkaj Gundogan.

U 49. minutu Gundogan uspeva da dođe i do gola. Međutim, dva minuta kasnije Alaves uspeva da se vrati u utakmicu. Mladi napadač Samu Omorodion postiže pogodak posle proigravanja Aleksa Sole.

Ipak, konačnih 3:1 za Katalonce postiže mladi Vitor Roke u 63. minutu.

U igru je ušao samo četiri minuta ranije. Vitor je imao veoma turbulentno veče u Baskiji. Samo osam minuta posle ulaska u igru, a četiri posle gola, dobija prvi žuti karton. Zatim, pet minuta posle toga i drugi žuti karton.

U narednom kolu Alaves će dočekati Viljareal, a Barselona će igrati kod kuće protiv Granade.