DOMAĆIN IDE PO TROFEJ Obala Slonovače zakazala veliko finale protiv Nigerije u Kupu Afričkih Nacija

23:26 | 07-02-2024

Fudbaleri Obale Slonovače plasirali su se danas u finale Kupa afričkih nacija, pošto su pobedili selekciju DR Konga rezultatom 1:0 (0:0).

Fudbal

Jedini pogodak na meču postigao je Sebastijan Ale u 65. minutu. Domaćin takmičenja je bio napadački orijentisan tokom prvog poluvremena, zbog čega je u 43. minutu dobru šansu za gol imao Frank Kesije ali je pogodio stativu.

Ofanziva domaćina se nastavila i u drugom poluvremenu. U 65. minutu Maks Gradel je centrirao sa desne strane na drugu stativu, dok je na drugoj strani Ale volej udarcem loptu od zemlju preko golmana poslao u gol.

Nakon toga se Obala Slonovače uspešno branila do kraja meča i tako uspela da izbori finale. Selekcija Obale Slonovače će u finalu igrati sa trostrukim šampionom Afrike reprezentacijom Nigerije, koja je danas posle penala bila bolja od fudbalera Južne Afrike.