20:01 | 11-02-2024

Kiks Fenerbahčea koji bi mogao skupo da ga košta

Tadić
AP Photo/Francisco Seco

Fenerbahče je remizirao na svom terenu sa Alanjom - 2:2, u 25. kolu turske Superlige.

Srpski fudbaler Dušan Tadić je u 48. minutu postigao izjednačujući gol za svoj tim i to sa penala. Tadić je preuzeo odgovornost i šutirao u gornji levi ugao za radost Fenerovih navijača. Bio je to srpskom reprezentativcu 12. gol u dresu "žuto-plavih" ove sezone uz devet asistencija.

Prethodno, gosti iz Alanje poveli su već u 12. minutu golom Augusta, da bi Tadić potom doneo izjednačenje početkom drugog poluvremena. Fenerbahče je potom u 59. minutu stigao do potpunog preokreta pogotkom Edina Džeke, ali je radost kratko potrajala.

Ekipa sa juga Turske je u 63. minutu poravnala rezultat, a strelac je ponovo bio Augusto.

Klub iz Istanbula ovim remijem je tako pao sa vodeće pozicije na tabeli, pa je sada drugi sa 64 boda, dva manje od novog lidera prvenstva Galatasaraja.