AGONIJA BAVARACA Lacio šokirao Bajern, PSŽ jednom nogom u četvrtfinalu Lige šampiona

22:52 | 14-02-2024

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Bajern Minhen sa 1:0, dok je PSŽ u Parizu bio bolji od Real Sosijedada sa 2:0

Lacio - Bajern
AP Photo/Andrew Medichini

Tako je nastavljena agonija Bajerna, koji je za vikend poražen od Bajer Leverkuzena u Bundesligi sa 3:0. Bavarci nisu uputili nijedan šut u okvir gola što dovoljno govori koliko su bili nemoćni ove večeri.

Izabranici Tomasa Tuhela su bili bolji u prvom poluvremenu, imali veći posed lopte, nekoliko solidnih šansi, ali nisu uspevali ozbiljnije da ugroze mrežu nebesko-plavih.

Drugo poluvreme počelo je stopostotnom šansom za Lacio. Gustav Isaksen je izašao potpuno sam ispred Nojera, ali je otišao malo iskosa i golman Bajerna mu je skratio ugao i sprečio pogodak.

U 66. minutu su, posle niza jalovih pokušaja šampiona Nemačke, Imobile i Isaksen pokrenuli kontru Rimljana, mladi Danac je ušao u kazneni prostor i kada je delovalo da neće uspeti da uradi ništa, pojavio se štoper Bajerna Dajo Upamekano i potpuno nepotrebno i van svakog balansa žestoko startovao na Isaksena. Francuski sudija Leteksje je bez razmišljanja sunarodniku pokazao direktan crveni karton, a Laciju dodelio penala.

Siguran sa bele tačke bio je Imobile, loptu je poslao u jednu, a Nojera u drugu stranu.

Do kraja je Bajern sa igračem manje pokušavao da izjednači, ali bili su to jalovi napadi.

Što se tiče utakmice u Parizu, "sveci" su se mučili u prvom delu, ali su u drugih 45 minuta uspeli da slome otpor rivala.

Igrao se 58. minut, kada je Dembele izveo korner, Markinjos bliže ivici kaznenog prostora je nabacio loptu na drugu stativu glavom, gde ju je na voleju dočekao Mbape i "zakucao" je u mrežu.

Bredli Barkola je udvostručio u 70. minutu posle vrhunskog juriša po levom krilu i driblinga u punom trku.

Revanši su na programu petog marta.

LACIO - BAJERN 1:0 (0:0)

Strelci: Imobile u 69. minutu

Stadion: Olimpiko (Rim)

Sudija: Fransoa Leteksje (Francuska)

Lacio:  Provedel - Marušić, Hila, Romanjoli, Hisaj - Genduzi, Većino, Alberto - Isaksen, Imobile, Anderson.

Bajern: Nojer - Mazraui, Upamekano, Kim, Gereiro - Kimih, Gorecka - Sane, Miler, Musijala - Kejn.

PSŽ - REAL SOSIJEDAD 2:0 (0:0)

Strelci: Mbape u 58. i Barkola u 71. minutu

Stadion: Park Prinčeva (Pariz)

Sudija: Marko Gvida (Italija)

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Danilo, Beraldo - Zair-Emeri, Ruiz, Vitinja - Dembele, Embape, Barkola.

Sosijedad: Remiro - Traore, Zubeldija, Le Normand, Galan - Mendez, Zubimendi, Merino - Kubo, Silva, Barenečea.

Kraj! Pobede Lacija i PSŽ-a!

90. minut - Još pet minuta će se igrati u Rimu, dok je utakmica u Parizu produžena za četiri minuta.

89. minut - Kakva šansa za Lacio! Felipe Anderson je imao šansu sa desne strane, ali je izblokiran. Deluje da je ostao bez snage u ključnom trenutku, verovatno je bilo bolje da je šutirao iz prve.

85. minut - Niko ne želi da rizikuje u Rimu.

79. minut - Sve je manje vremena za Bajern, Lacio pred velikom pobedom

71. minut - Goooool! PSŽ je duplirao prednost preko Bredlija Barkole!

69. minut - Gooool! Imobile siguran sa bele tačke, lopta u jednu, Nojer u drugu stranu.

67. minut - Penal za Lacio i crveni za Upamekana! Sporo je tekla kontra Lacija, ali je Imobile bio uporan, a to je donelo penal i crveni karton Upamekanu zbog gaženja Isaksena.

58. minut - Goooool! PSŽ vodi, strelac je Kilijan Mbape posle asistencije Markinjosa. Napokon smo dočekali prvi gol ove večeri.

48. minut - Najbolja prilika od početka meča u Rimu. Isaksen je imao zicer posle greške Upamekana, ali ga je zaustavio Manuel Nojer.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nadamo se da ćemo videti golove u nastavku.

45. minut - Poluvreme, nema golova ni u Rimu, ni u Parizu.

38. minut - Hakimi je dobro našao Markinjosa dugom loptom iz slobodnjaka, ali je Brazilac uspeo samo da iznudi korner u pokušaju da proigra nekog od saigrača pred golom Sosijedada.

31. minut - Sane je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara, lopta završava pored stative.

24. minut - Prilika za PSŽ! Sjajno je Francuz istrčao polovinom gostujućeg tima, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Mbape EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

22. minut - Alberto šutira sa 20-ak metara, lopta odlazi preko gola, ali bilo je blizu.

15. minut - Velika prilika za Sosijedad! Odlična akcija španskog tima i Zubimendi je sa tri ili četiri metra prebacio prečku.

13. minut - Bajern i PSŽ stvaraju šanse od početka meča, ali mreže miruju.

6. minut - Luis Alberto je pokušao u Rimu, ali ga je blokirao jedan od igrača Bajerna. Nepun minut kasnije u prilici je bio i Hari Kejn na drugoj strani.

2. minut - Bajern odmah preti, Džouša Kimih je šutirao, ali nema promene rezultata.

1. minut - Utakmice su počele.

20.20 - PSŽ sanja titulu u Ligi šampiona, ali nikako da dođe do cilja. Sada za rivala u osmini finala imaju Real Sosijedad koji nije slavio na poslednje četiri utakmice.

20.17 - Bajern je za vikend doživeo debakl od Bajer Leverkuzena u Bundesligi (3:0), pa će pokušati da se vrati na pobednički kolosek.

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Rima i Pariza.