ZVEZDINA ŠETNJA KROZ PAZAR Crveno-beli rutinski do tri boda na nezgodnom gostovanju

15:52 | 17-02-2024

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Novog Pazara na gostovanju u 21. kolu domaćeg šampionata rezultatom 0:3.

FK Crvena zvezda
Fk Crvena Zvezda

Aktuelni šampion Srbije nije imao nikakvog problema na ovom naizgled zahtevnom gostovanju, pošto domaći nisu mogli da računaju na Adema Ljajića i Marka Šćepovića, što je bitno promenilo odnos snaga na terenu.

Crvena zvezda je bila dovoljno kvalitetan tim da iskoristi sve što joj je danas u Novom Pazaru bilo dato "na stolu", a strelci u pobedi ekipe Dejana Milojevića bili su Aleksandar Dragović u devetom, Gelor Kanga u 40, odnosno Šerif Ndiaje u 81. minutu meča.

Crveno-beli su na taj način, barem na kratko, ponovo "zaseli" na čelo domaćeg šampionata, pošto Partizan svoj meč protiv ekipe IMT-a igra nešto kasnije.

Novi Pazar: Mirković, Adešina, Anan, Azemović, Bojat, Elrakavi, Islamović, Karaklajić, Momčilović, Obradović, Suma.

Crvena zvezda: Glazer – Điga, Dragović, Spajić – Bukari, Kanga, Hvang, Mijailović, Ivanić – Olajinka, Sremčević.

Zvezdini Afrikanci režirali su trijumf kraj Jošanice, a Vladan Milojević svakako može biti zadovoljan izdanjem svog tima na ovom gostovanju.

Pored strelaca, vredno je istaći i Omrija Glazera, koji je u nekoliko situacija reagovao sjajno i sprečio domaćine, koji su na momente delovali nezgodno i opasno, da potencijalno dođu do situacije da ovaj meč učine neizvesnijim.

Nakon naleta Pazara u uvodnih 20-ak minuta drugog poluvremena, izraelski čuvar mreže je uspeo da ostane nesavladan, čime je doneo preko potrebnu sigurnost svojoj ekipi, koja je u samom finišu meča preko Ndiajea uspela da definitivno potvrdi trijumf i dođe do druge pobede u domaćem šampionatu ovog proleća.

Tok meča

81. minut - GOL, GOL, GOL! Šerif Ndiaje možda i stavlja tačku na ovaj meč - 0:3.

70. minut - Smiruje Zvezda tempo u Novom Pazaru, te je sve bliže da zatvori ovaj meč.

60. minut - Novi Pazar deluje mnogo konkretnije! Novi opasan napad domaćih, ovoga puta je Sumin udarac zautavio Glazer.

53. minut - Pojačava defanzivu Vladan Milojević, te je umesto Mirka Ivanića na terenu Milan Rodić.

50. minut - Opasno je pred golom Zvezde! Opsada gola Glazera, a Đo je bio blizu da zatrese mrežu šampiona Srbije.

Kraj prvog poluvremena!

40. minut - GOL! Crvena zvezda sa bele tačke preko Gelora Kange dolazi do vođstva od 0:2!

35. minut - Opsada gola Novog Pazara! Zvezda je izuzetno ofanzivno krenula u proteklih nekoliko minuta, ali je rezultat i dalje 0:1.

28. minut - Ponovo je moglo biti opasno pred golom Zvezde! Obradović se našao u izglednoj poziciji, ali nije želeo da šutira na gol, već je vratio loptu nazad do Sume, koji nije uspeo da se snađe među defanzivcima Zvezde.

25. minut - Ovo je bila opasna situacija pred golom Glazera. Našao se Adešina u poziciji da zatrese mrežu Zvezde, ali je njegov udarac otišao pored gola.

20. minut - Crvena zvezda drži loptu u svojim nogama i ne dozvoljava domaćima da pomisle da priđu ka golu. Nešto mirnija situacija posle pogotka gostiju.

11. minut - Gooool! Zvezda vodi, strelac je Aleksandar Dragović! Kanga je izveo slobodan udarac, pronašao Dragovića u kaznenom prostoru koji sjajno reaguje glavom i donosi prednost Zvezdi!

6. minut - Uzvraća Zvezda preko Olajinke, šutirao je snažno, ali po sredini gola i Mirković je uspeo da odbrani.

2. minut - Odmah preti Novi Pazar. Karaklajić je driblingom ušao u kazneni prostor, sasvim solidno šutirao, ali lopta pogađa spoljni deo mreže.

1. minut - Utakmica je počela.

13:00 - Dobro došli u naš lajv blog!

Crvena zvezda nastavlja šampionsku titulu u Novom Pazaru, gde će se od 14 časova sastati sa Novim Pazarom.