BEZ POBEDNIKA U "MARADONINOM" DERBIJU Porto šokirao Arsenal u sudijskoj nadoknadi

22:55 | 21-02-2024

Fudbaleri Napolija remizirali su na svom terenu sa Barselonom - 1:1, dok je Porto pobedio Arsenal sa 1:0 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona

Liga šampiona
AP Photo/Gregorio Borgia

Pod Vezuvom su se sudarile dve ekipe koje je proslavio legendarni Dijego Armando Maradona.

Prvo poluvreme nije bilo previše zanimljivo, premda je Barselona imala terensku inicijativu i stvorila nekoliko dobrih prilika, ali blistao je golman Napolija Meret koji je "skinuo" nekoliko zicera.

Drugo poluvreme donelo je mnogo više uzbuđenja.

Barseloni se pritisak isplatio u 60. minutu, a Levandovski je pokazao još jednom klasu postigavši 93. gol u Ligi šampiona. Pedri je dodao loptu, a Poljak se namestio u kaznenom prostoru i sa sredine poslao loptu kroz noge Rahmaniju, u donji levi ugao. Meret ovoga puta nije imao nikakvu šansu.

Ipak, Napoli je uspeo ono što nije 75. minuta, da uputi prvi šut u gol i postigne pogodak. Posle dva ofsajda u kom se našao Osimen, treći put je postigao gol. Sa 15-ak metera napadač Napolija je primio pas i iz poluokreta poslao loptu iz leđa Ter Štegena.

Porto je iznenadio Arsenal i to pogotkom u sudijskoj nadokandi.

Igrao se 94. minut kada je Martineli izgubio loptu, Porto je krenuo u jedan od poslednjih napada, a Galeno uputio odličan šut sa 20 metara, plasirao je loptu i ona je završila u mreži za velikih 1:0!

PORTO - ARSENAL 1:0 (0:0)

Stadion: Dragao.

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija).

Porto (4-2-3-1): Diogo Kosta; Žoao Mario, Otavio, Pepe, Vendel; Niko Gonzales, Varela; Konseisao, Pepe, Galeno; Evanilson.

Arsenal (4-3-3): Raja; Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivijor; Odegard, Rajs, Trosar; Saka, Haverc, Martineli.

NAPOLI - BARSELONA 1:1 (0:0)

Stadion: Dijego Armando Maradona.

Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka).

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenco, Rahmani, Žesus, Olivera; Angisa, Lobotka, Hažuste; Politano, Osimen, Kvarachelija.

Barselona (4-3-3): Ter Štegen; Kunde, Arauho, Injigo, Kanselo; De Jong, Kristensen, Gundonga; Jamal, Levandovski, Pedri.

Kraj!

90+3 - Goooool! Porto vodi protiv Arsenal, strelac je Galeno!

82. minut - Na utakmici Porto - Arsenal još uvek nema golova.

75. minut - Gooool! Osimen donosi izjednačenje Napoliju!

68. minut - Za Napoli na terenu Traore i Lindstron, zamenili su Kažustea i Kvaracheliju.

60. minut - Goooool! Robert Levandovski je strelac, Barselona vodi!

45. minut - Poluvreme, mreže miruru u obe utakmice.

40. minut - Još uvek čekamo prvi gol...

33. minut - Solidan pokušaj Trosara, ali lopta odlazi preko gola.

22. minut - Dve velike šanse za Barselonu u dva minuta, ali golman Napolija Aleks Meret sjajno reaguje

9. minut - Gindoan je bio u prilici da asistira pred peterac, ali nije pronašao nikoga od saigrača.

2. minut - Oštar start Rajsa nad Galenom na sredini terena.

1. minut - Utakmice su počele!

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.