SVE SE REŠAVA U ISLANDU Reprezentacija Srbije remizirala na svom terenu u prvom meču baraža

21:20 | 23-02-2024

Moraćemo na teži način...

lopta
EPA-EFE/Isaac Fontana

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je nerešen rezultat od 1:1 protiv selekcije Islanda u prvom meču baraža za plasman u A diviziju Lige nacija.

Fudbalerke Srbije su dočekale Island u sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, gde je odigrana prva od dve ključne utakmice za našu reprezentaciju.

Srbija se bori za plasman u A diviziju Lige nacija, a ishod ovog dvomeča će uticati na istorijski uspeh naše selekcije.

Iako je Island došao kao blagi favorit, reprezentacija Srbije je odmah pokazala svoju odlučnost na domaćem terenu.

SKANDAL U KINI Bivši selektor i fudbaler Evertona osuđen na doživotnu robiju

Vođstvo je stiglo u 17. minutu, kada je Tijana Filipović postigla gol na asistenciju iskusne Jelene Čanković.

Ipak, Island je brzo izjednačio u 24. minutu, kada je Hlin Eiriksdotir, defanzivac Kristijanstada, pogodila mrežu, asistirana od strane Johansdotir. Islanđanke su iznenadile odbranu Srbije s auta, a gol su postigle zbog nepažnje naše ekipe.

U drugom poluvremenu, Srbija je dominirala i tražila novi vodeći gol, ali je Island odoleo. Golman Islanda, Ivarsdotir, briljirala je s četiri odbrane, dok je Srbija imala i šansu koja je završila na stativi.

I pored preko 70% posedovanja lopte, Srbija nije uspela da pronađe put do mreže, a dodatno je otežano situacijom kada je Blagojević u 83. minutu zaradila direktan crveni karton zbog oštrog starta.

Sve će se rešiti u revanšu zakazanom za 27. februar u Rejkjaviku, gde će se odigrati drugi deo ovog ključnog baraža.