ŠOK ZA ATLETIKO, FENJERAŠ GA NADMUDRIO Simeone će dobro upamtiti Milanov veliki potencijal

23:53 | 24-02-2024

Veliki kiks "jorgandžija" u Primeri.

Dijego Simeone
EPA-EFE/Jesus Diges

Gostovao je Atletiko Madrid fenjerašu Primere Almeriji. Sve se crtalo da objektivni favorit slavi, ali će Dijego Simeone i njegova četa dobro upamtiti ovo gostovanje. Ne po dobrom - 2:2.

I posle 26. kola, Almerija je jedini tim u Primeri koji nema pobedu?! Ovo im je bio deveti remi i posebno će zaboleti "jorgandžije".

Istakao se u ovom senzacionalnom rezultatu dečko u kojeg u Milanu strašno veruju - Luka Romero. Postigao je Argentinac večeras dva pogotka.

Prvi put je bio precizan u 27. minutu kada je poništio vodeći gol Anhela Koree posle tek 120 sekundi igre.

Drugi put je smestio loptu iza leđa Jana Oblaka malo posle isteka časa igre. I opet je poništio vođstvo daleko skupljeg i moćnijeg rivala.

Rodrigo de Pol je u 57. minutu bio precizan i činilo se da bi Atletiko mogao da slavi, ali... Nije se Romero slagao sa time i tako je doveo Simeoneovu četu da se grčevito bori za mesto u Ligi šampiona.

Ono što može da brine navijače Atletiko Madrida je činjenica da su i večeras Memfis Depaj i Alvaro Morata bili - bledi. Kada se na to nadoveže da nije igrao ni Antoan Grizman, postaje malo jasnije kako se desilo slavnom klubu da baš ovako kiksne...