MURINJO PROGOVORIO O NAJBOLNIJEM TRENUTKU U KARIJERI Učini mi uslugu, idi kući do Kristijana Ronalda, mrtav je

19:20 | 28-02-2024

Žoze Murinjo, nekadašnji trener Reala, progovorio je posle dugo godina o svom najbolnijem porazu

Žoze Murinjo
EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Ujedno, to je najbolniji poraz i Kristijana Ronalda, koji je tada nosio dres Madriđana.

Te 2012. godine svet je čekao El klasiko u finalu Lige šampiona. Međutim, u polufinalu su se nešto pitali Čelsi i Bajern.

Engleski predstavnik je u polufinalu izbacio Barselonu pobedom u prvom meču od 1:0 i nerešenim ishodom u revanšu 2:2.

Mnogo veća drama je viđena u dvomeču Bajerna i Reala. Gomez je u 90. minutu doneo pobedu Bajernu u prvoj utakmici od 2:1 odigranoj u Minhenu.

LUDA PRIĆA Kako je Murinjo od Kristijana Ronalda napravio "golgetersku životinju"?

Usledio je revanš u kome je Ronaldo u 6. i 14. minutu doneo Madriđanima ogromnu prednost. Međutim, Arjen Roben je u 27. minutu vratio nadu Bavarcima.

Kako do kraja meča nije bilo golova, izvodili su se penali. Ronaldo je promašio penal, potom i Kaka, a srpski zet Bastijan Švajnštajger golov u petoj seriji je doneo Bajernu prolaz u finale. Čelsi je kasnije u finalu usred Minhena slavio posle penala.

Osvrćući se na taj meč, Murinjo je rekao da je tada prvi put plakao.

- Plakao sam nakon poraza od Bajerna kad sam došao kući, to je bio jedini put da sam to učinio - rekao je Murinjo za "Prime Vide".

No, to nije bio jedini neobičan trenutak te večeri. Ubrzo je dobio poziv Horhea Mendeša, menadžera Kristijana Ronalda.

- Kasnije sam primio poziv od Horhea Mendeša: 'Učini mi uslugu: idi do Kristijana jer je mrtav.' Rekao sam mu: 'I ja sam mrtav - ispričao je Murinjo, a potom dodao:

- Ali uradio sam to, spremio sam se, bez suza i otišao do Kristijana. Obojica smo bili uništeni - objasnio je Murinjo.