PARTIZAN KAO LIDER DOČEKUJE DERBI Crno-beli na pogon kapitena srušili Železničar

20:23 | 02-03-2024

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Železničar sa 3:1 u 23. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Partizan
FK Partizan

Crno-beli su tako imali trijumfalnu uvertiru pred večiti derbi protiv Crvene zvezde i tu utakmicu dočekuju kao lideri sa bodom prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Prvo poluvreme bilo je izuteno sadržajno i videli smo sva četiri gola.

Partizan je do prednosti stigao u sedmom minutu. Centaršut Kalulua sa desne strane ispratio je raspoloženi Baždar, na vreme skočio i iz blizine smestio loptu u mrežu golmana Mijatovića.

Izjednačio je Železničar sredinom prvog dela. Igrao se 20. minut, odlični Branislav Knežević prošao je po desnoj strani, imao snage da precizno pošalje loptu na suprotnu stranu, odakle se izvio Hajdin i glavom doneo 1:1.

I to je u konačnom zbiru bilo sve od gostiju, iako je Železničar imao nekoliko odličnih šansi. Nizali su se pokušaji Romanića, Strahinje Jovanovića, potom i reprize istih aktera, međutim, jednom se golman Krunić našao na mestu, ostala tri puta napadači gostujućeg tima nisu bili precizni.

Na scenu je stupio kapiten crno-belih Bibras Natho.

Baždar je asistirao Izraelcu u 29. minutu, da bi Natho šest minuta kasnije iz penala postavio konačnih 3:1.

Kao što se i očekivalo, u drugom poluvremenu je ritam značajno opao. Partizan je imao nekoliko solidnih šansi, ali promene rezultata nije bilo.

U narednom kolu Partizan gostuje Zvezdi, dok Železničar dočekuje Radnički iz Niša.

PARTIZAN - ŽELEZNIČAR 3:1 (3:1)

Stadion Partizana

Sudija: Danilo Nikolić

Partizan: Krunić – Stojković, Filipović, Kovačević, Antić – Zahid, Ovusu – Kalulu, Natho, Goh – Baždar

Železničar: Mijatović – Endiaje, Obradović, Stanković, Konatar – Jovanović, Knežević, Đorđević, Romanić, Hajdin – Ignjatijev

90. minut - Igraće se još tri minuta u Humskoj.

81. minut: Posle dužeg vremena uzbuđenje pred golom, ovog puta Partizana. Slobodnjak gostiju, Saldanja nije dobro zahvatio loptu glavom i ona je prošla tik pored gola crno-belih u korner.

68. minut - Potpuna kontrola fudbalera Partizana koji idu ka rutinskoj pobedi.

61. minut - Dve izmene u Partizanu - Kastiljo i Severina ulaze umesto Kalulua i Natha.

51. minut - Velika šansa za Partizan! Baždar je pobegao odbrani Železničara, prošao i golmana, ali je otišao mnogo ukoso, centrirao, Kalulu nije uspeo glavom, a onda ni Zahid nogom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.

45. minut - Poluvreme, Partizan vodi 3:1!

42. minut - Velika šansa za goste, dobar šut Jovanovića, ali još bolja reakcija Krunića.

40. minut - Dobra utakmica u Humskoj, čak četiri gola, veliki broj prilika, mnogo uzbuđenja.

34. minut - Penal za Partizan. Obradović je pokupio loptu i nogu Baždara i posle pogledanog snimka dosuđen je jedanaesterac. Natho je siguran egzekutor!

29. minut - Gooool! Partizan opet vodi, strelac je kapiten Bibras Natho!

20. minut - Gooool! Železničar dolazi do izjednačenja, strelac je Hajdin!

10. minut - Nestvarna situacija! Aranđel Stojković je sprečio gol Partizana! Fantastična akcija, Goh je izbio sam na golmana, obišao ga, a onda ispred prazne mreže pogodio Stojkovića, koji nije mogao da se zaustavi u trku i stao tamo gde ne treba!

7. minut - Goool! Partizan vodi, strelac je Baždar. Crno-beli nisu mogli da požele bolji početak meča.

3. minut - Odmah šansa za Partizan, Goh je bio u prilici, od svega samo korner.

1. minut - Utakmica je počela!

17.28 - U prvom ovoseznskom duelu ovih timova Partizan je u Pančevu slavio sa 2:1.

17.25 - Crno-beli su prvi na tabeli sa 56 bodova, jednim više od drugoplasirane Zvezde, dok je Železničar 15. sa 19 bodova.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 23. kola MozzartBet Superlige Srbije. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.