U INTERU TRLJAJU RUKE Napoli srušio Juventus, Vlahović se ispromašivao

23:10 | 03-03-2024

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Juventus sa 2:1 u derbiju 27. kola Serije A

Vlahović
Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Ovim porazom Juventus se verovatno oprostio od šampionske titule, pošto zaostaje 12 bodova za vodećim Interom, a uz to ima i utakmicu više.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović bio je tragičar gostiju pošto u prvom poluvremenu nije iskoristio tri velike šanse da postigne gol.

Kako to u fudbalu obično biva, usledila je kazna, pošto je Kvaračkelija doneo vođstvo Napolitancima u 42. minutu.

Juventus je stigao do poravnanja, ali ne preko Vlahovića koji, očito, nije imao svoje veče, već preko Kijeze koji je u 85. minutu pogodio mrežu Napolitanaca.

Međutim, poslednju reč imali su domaći.

Osimen je oboren u kaznenom prostoru, sapleo ga je Nonge, a sudija Marijani je tek nakon VAR pregleda sporne situacije pokazao na kazneni udarac odakle je Nigerijac bio neprecizan, ali je na odbijenu loptu natrčao Raspadori i doneo aktuelnom šampionu velika tri boda.