INTEROVA JEDNA RUKA VEĆ NA SKUDETU Đenova uspela samo da namuči budućeg šampiona

23:34 | 04-03-2024

Četa Simonea Inzagija pobegla Juventusu na. utisak je, nedostižnu prednost.

Inter - Juve
AP Photo/Antonio Calanni

Do kraja Serije A je ostalo 11 kola. Inter je večeras uspeo da sruši Đenovu sa 2:1, pobegne Juventusu na 15 bodova prednosti i praktično jednom rukom stavi ruku na Skudeto!

Teoretski, ukoliko i Inter i Juventus sve utakmice dobiju u narednom periodu, već za šest kola bi "nero-azuri" i zvanično mogli da postanu šampioni.

Mada, iako se to ne desi tada, pitanje nije da li će, nego kada će prigrliti novi trofej Serije A i smeniti Napoli na tronu.

Sve što je uspela Đenova večeras je da malo namuči budućeg šampiona, ali ni izbliza dovoljno da ugrozi pobedu čete Simonea Inzagija.

Poveo je Inter golom Kristijana Aslanija na isteku pola časa igre na asistenciju pomalo zaboravljenog Aleksisa Sančeza.

Upravo je Čileanac sa penala samo osam minuta kasnije bio precizan i overio pobedu "nero-azura". Sve što je Đenova večeras uspela da uradi bio je počasni pogodak preko Johana Vaskeza u 54. minutu.

Biće zanimljivo ispratiti naredni duel Intera protiv zahuktale Bolonja, tima koji je eliminisao nekadašnjeg prvakaa Evrope iz italijanskog Kupa.