KADA JOVIĆ STARTUJE - MILAN POBEĐUJE Rosoneri minimalnim rezultatom slavili i održali mesto u Ligi šampiona

18:10 | 10-03-2024

Bitni bodovi za tim Stefana Piolija.

Luka Jović
AP/Luca Bruno

Fudbaleri Milana ostvarili su značajnu pobedu nad Empolijem rezultatom 1:0 u okviru 28. kola Serije A, čime su čvrsto zauzeli treće mesto na tabeli.

Odlučujući gol na meču postigao je američki reprezentativac Kristijan Pulišić u 38. minutu, na asistenciju Okafora.

Srpski fudbaler Luka Jović je započeo meč, a trener Pioli ga je zamenio u 72. minutu, uvodeći Žirua.

"ZVEZDAŠI" BESNI NA SUDIJU Da li je Zvezda oštećena za dva nedosuđena penala na "večitom" derbiju? (VIDEO)

Milan sada ima osam bodova prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Bolonju, što je dodatno potvrđeno i pobedom Intera nad Bolonjom. Ovaj rezultat otvara širom vrata "rosonerima" ka direktnom plasmanu u Ligu šampiona u narednoj sezoni.

Iako Milan danas nije pružio blistavu igru, Empoli nije bio dovoljno hrabar da ozbiljno ugrozi jedan od najboljih timova lige.

Tim iz Toskane jednostavno nije uspeo da se suprotstavi domaćinu, a dominacija Milana ilustrovana je podatkom da su imali 80% poseda lopte u prvih dvadeset minuta meča. Iako šansi nije bilo mnogo, jedna je bila dovoljna za gol i pobedu.

Pulišić je, uz malo sreće, iskoristio preciznu akciju i asistenciju Okafora, pri čemu je lopta zakačila defanzivca Empolija i prevarila golmana.

Ova pobeda donosi Milanu važne bodove, a sledeći izazov "rosonera" je duel protiv praške Slavije u okviru Lige Evrope, u revanšu osmine finala.