SRBIN PONOVO JUNAK "VUČICE" Mile Svilar odbranio penal, Ljorente u 95. minutu za bod Rome u Firenci

23:55 | 10-03-2024

Fudbaleri Rome i Fiorentine odigrali su meč 28. kola italijanske Serije A i rezmirizali 2:2 na "Artemio Frankiju".

Mile Svilar
EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Od dolaska Danijelea De Rosija na klupu ‘đalo-rosi’ igraju fanstatično i na 12 utakmica imaju samo jedan poraz od Intera. Bivši kapiten kluba radi odličan posao.

"Viola" je bila bolji protivnik tokom čitavog susreta, a u 18. minutu su došli do vođstva kada je Luka Ranijeri bio precizan. Roma je došla do izjednačenja u 58. minutu golom Auara, da bi izabranici Vićenca Italijana došli do nove prednosti u 69. minutu pogotkom Mandragora.

Mogla je Fiorentina do većeg vođstva, ali je Mile Svilar odbranio penal Luki Biragiju koji je u 80. minutu mogao da reši pitanje pobednika. "Vučica" je iščupala bod timu iz Firence u petom minutu sudijske nadoknade kada je defanzovac Ljorente postigao prelep pogodak i stavio tačku na susret.